Home Sport Zadnja utakmica 3. kola druge HNL. POMORAC – GORICA 1:0

Zadnja utakmica 3. kola druge HNL. POMORAC – GORICA 1:0

U posljednjoj utakmici 3. kola Druge HNL Pomorac je u Kostreni pobijedio Goricu 1-0. Gol je pred 250 gledatelja zabio Matej Mršić u 22. minuti nakon što je izbacio trojicu braniča Gorice. Pomorac je u prvom dijelu bio agresivniji, stajao bliže igračima, a samim time bio i malo opasnija momčad od Gorice. Nakon što je Mršić započeo zanimljivu akciju, na desnoj je strani pronašao Prijića koji je gurao loptu dalje za Grujevića. Desni bok Pomorca probio se u kazneni prostor i vratio loptu Mršiću. On zatim preciznim udarcem lijevom nogom vara Koprića za 1:0.

01

OBJE MOMČADI ČEKALE MEĐUSOBNU POGREŠKU

To je bilo praktički sve od prvog poluvremena, koje nije ponudilo pretjerano atraktivan i zanimljiv nogomet, ali ono najvažnije Kostrenjani su učinili. Iskoristili svoju najbolju priliku na utakmici i poveli, a pritom nisu dopustili svojim protivnicima previše prostora, javlja portal www.mojarijeka.hr

Zadovoljniji je na predah mogao otići Alen Horvat, dok je Ilija Lončarević s druge strane itekako imao razloga za zabrinutost, jer njegova momčad nije ozbiljnije ugrozila domaća vrata u prvih 45 minuta.

U nastavak su oba trenera ušla bez promjena,  a početnih 15-ak minuta nije donijelo izglednije prilike. Pokušao je Težak nakon jednog solo prodora za goste u 60. minuti, ali siguran je na vratima Pomorca bio Simon Sluga.

Potom je Diego Živulić pokrenuo dvije odlične akcije domaćina, prvo je u 67. veznjak Pomorca dobro pucao s 20 metara, dobro protegnuvši gostujućeg vratara Koprića. Dvije minute kasnije Živulić je dubinskom loptom na desnoj strani proigrao Bijelića, koji ulazi u kazneni prostor i puca, Koprić odbija nogom, a na odbijenu loptu natrčava Bijelić te nažalost po domaću publiku trese samo vanjski dio mreže.

SASTAVI

POMORAC: Sluga, Collins, Turkalj, Čuturilo, Muminović, Šaban (od 59′ Bijelić), Prijić, Mršić (od 69′ Rudan), Labudović (od 89′ Pejanović), Grujević, Živulić

GORICA: Koprić, Sabljak, Babić (od 72′ Majić), Cerovec, Peričić, Jančetić, Hadžić, Žutić, Mandarić, Težak (od 72′ Panadić), Antolek