Home Izdvojeno Zabok u završnici bolji od Gorice

Zabok u završnici bolji od Gorice

Košarkaši Gorice izgubili su u gostima od Zaboka 78:68. Do zadnje četvrtine rezultat je bio izjednačen. Momčadi su se prvih trideset minuta smjenjivale u vodstvu, a nakon treće četvrtine otišlo se na odmor pri rezultatu 55:55. Na početku posljednje četvrtine Vrlika je, na asistenciju Babića, pogodio dvije trice zaredom za šest razlike, prednost koju su Goričani teško stizali. Četiri minute prije kraja približili su se na 68:64, no nisu uspjeli u završnici nadigrati momčada iz Zaboka.

Ovim je porazom KK Gorica pao na dvanaesto mjesto A-1 lige. Premda se još dosta igra, play off linija bodovno je  sve dalje. U sljedećem kolu Džidićevi košarkaši kod kuće dočekuju Cibonu.

KK Zabok – KK Gorica 78:68 (22:20, 18:17, 15:18, 23:13)

KK Zabok: Zrnić (15), Tomsick (3), Kapusta (6), Lež (5), Vodopija, Babić (9), Črnjević, Polutak (16), Palac (7), Vrlika (15), Jambrović (2)

KK Gorica: Šutalo (4), Petrović (14), Radoš (3), Mašić (8), Tomić (5), McDonald (14), Felix (9), Osolnik, Prgomet (11)