Home Izdvojeno Vujnović i Jurić zabili za povijesni preokret, Banić produbio krizu Dinama

(Vujnović 70′, Jurić 90’+2; Ademi 63′)

GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Raspopović, Pršir – Mrzljak, Mitrović – Ndockyt – Blummel, Matavž

DINAMO: Nevistić, Ljubičić – Perić – Bernauer – Ristovski, Mišić – Ademi, Vidović – Bulat – Baturina, Drmić

Glavni sudac: Patrik Kolarić

U utakmici 12. kola Supersport HNL-a na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici HNK Gorica preokretom je u drugom poluvremenu svladala aktualnog prvaka Hrvatske GNK Dinamo rezultatom 2-1.

Što nije uspjelo Jakiroviću, Dambrauskasu i Sopiću, uspjelo je Dinku Jeličiću. Trener Gorice se u prvom poluvremenu, obilježio ga je siromašan nogomet, prvenstveno branio, no odmah u nastavku se je odlučio za ofenzivnu varijantu.

Umjesto da pošalje čak i nepotpuno spremnog Majstorovića, koji je u pobjedi protiv Olimpije ušao u drugom dijelu, da kao wingback u zadnjoj liniji čuva nulu, Jeličić je promijenio taktiku: Munksgaard za Raspopovića, do kojega nisu dolazile lopte, i Soldo umjesto Blummela, što je standardno Mrzljaka gurnulo naprijed, a Ndockyta na bok.

Nije se prvi put dogodila ova promjena strategije i vrlo je čudno što indisponirani Dinamo na to nije bio neposredno spreman. Da su prošle dvije Mrzljakove tranzicije dok su dinamovci pazili na Ndockyta mogla je Gorica brzo doći u vodstvo. Nakon primljenog pogotka, Jeličić je standardno uveo drugog napadača. Ovaj put su umjesto Pršira i Matavža ušli Vujnović i Jurić, i opet se isplatilo.

Utakmica je počela oko šezdesete minute. U 57. je Banić obranio udarac Bulata, a nekoliko minuta potom i boksao bombu Baturine s 25 metara. Goričani pritisak nisu izdržali. U 62. minuti Bulat je s lijeve strane ušao u prostor i namjestio se na udarac desnom nogom, ali vraća lijevom do Ademija, koji efektno s 15 metara potkopava loptu u suprotne rašlje za vodstvo Dinama.

Dinamo se nakon gola nije povukao, ali ova Gorica ima pobjednički mentalitet i gol za izjednačenje je pao odmah po ulasku dvojice napadača. Lopta je od Ndockyta i Vujnovića stigla u 70. minuti do Munksgaarda. Danac ubacuje, Jurić spušta glavom, a Vujnović, zaboravljen od Mišića, fantastično iz poluvoleja probija blok i nemoćnog Nevistića.

U sudačkoj nadoknadi slavlje na Gradskom stadionu i konačni šok za Dinamo, čiji su igrači na zagrijavanju gledali što se događa na drugoj strani umjesto da se – zagrijavaju. Soldo je na 20 metara pokupio i po sredini gurnuo loptu u kazneni prostor. Jurić se okreće da bi je prihvatio idealno i silovito gura u mrežu kroz noge postavljenog Nevistića za povijesnu prvu pobjedu Gorice protiv Dinama.

S osam odličnih obrana krizu Dinama je produbio najbolje ocijenjeni igrač utakmice Ivan Banić.

Nakon Jakirovića, pred Dinkom Jeličićem je sljedeći vikend gostovanje na Rujevici i Željko Sopić. Rijeka ima četiri pobjede u nizu, danas u Puli igra protiv Istre, a s Goricom će se sljedeću nedjelju po prvi put susresti u tekućoj sezoni Superlige. Ako Jeličić nadmudri i Sopića, počet će se pričat.

A o ovoj utakmici će se pričati i iz mnoštva drugih razloga.