Home Izdvojeno Više od 1600 mladih u Velikoj Gorici: Otvorena FS Alpe Adria na...

Više od 1600 mladih u Velikoj Gorici: Otvorena FS Alpe Adria na stazi Bugatti Rimac u Mičevcu

Ovih 60 timova stiže iz cijelog svijeta

PODIJELITE

Na stazi Bugatti Rimac u Mičevcu započelo je ovogodišnje izdanje FS Alpe Adria, međunarodnog natjecanja studentskih timova u izradi i vožnji trkaćih bolida. U natjecanju sudjeluje više od 60 timova iz cijelog svijeta, s ukupno oko 1600 mladih inženjera i vozača.

Riječ je o događanju koje okuplja studente tehničkih fakulteta, a među sudionicima su i hrvatski FSB Racing Team iz Zagreba, FESB Racing Team iz Splita i riječki RiTeh Racing Team.

“Formula Student u Veliku Goricu donosi mladost, inovacije i energiju koju sa sobom nose ovi mladi ljudi. Naš grad želi ovim domaćinstvom pokazati da podržava projekte mladih koji promiču zanimanje za znanost i tehnologiju, a i omogućiti našim sugrađanima doticaj s inovacijama. S turističkog aspekta, ovakva događanja doprinose gospodarstvu grada”, izjavila je direktorica Turističke zajednice Velike Gorice Maja Toth.

Natjecanje se održava u petak, 15. i subotu, 16. kolovoza, a posjetiteljima će biti dostupni vozački simulatori, izložba futurističkih automobila, STEM radionice, kao i stručne prezentacije iz autoindustrije i tehnologije. Organizatori su pripremili i gastro ponudu.

Ulaz je besplatan za posjetitelje mlađe od 18 godina i studente, dok ostali plaćaju 8 eura. Događanje se održava uz podršku Grada Velike Gorice i Turističke zajednice.