Home Izdvojeno U Goricu se vratili sa sedam medalja

U Goricu se vratili sa sedam medalja

Mladi gorički karatisti nastupili su u subotu na međunarodnom turniru u Slavonskom Brodu koji je okupio oko 450 natjecatelja iz 49 klubova i pet država. Najuspješniji je bio Igor Vrban koji je osvojio dva zlata. -Najistaknutija pobjeda bila je ona u polufinalu juniora kategorije +76kg nad aktualnim slovačkim predstavnikom teške kategorije. Kako bi osvojio dva zlata, Igor je morao dobiti šest mečeva.- rekao je trener Goran Živković.

img_2309

Zlato su osvojili i Petra Orešković i Ivan Vrban, a srebrom se okitio Kristijan Obrazović. Kadeti Ivor Babić i Patrik Macukić osvojili su broncu. – Patrik Macukić je također odradio turnir odlično, a pogotovo iz razloga jer se u svom uzrastu, a kasnije i u uzrastu juniora susreće sa aktualnim prvakom Hrvatske od kojeg u prvoj borbi tijesno gubi 2:1, da bi ga kasnije pobijedio istim rezultatom.- dodao je Živković.

Iz kluba su zadovoljni ostvarenim rezultatima na međunarodnom turniru. – Svi koji su nastupili su ozbiljno najavili svojim nastupima da su u užoj konkurenciji za zlato na Prvenstvu Hrvatske koje nas očekuje u prosincu. Nedostaju nam još Mia Mijović koja se oporavlja od ozljede i Ines Grdenić koja nije mogla nastupiti zbog privatnih obaveza. – poručili su iz Karate kluba Velika Gorica.

Sljedećeg vikenda gorički karatisti nastupit će na velikom međunarodnom natjecanju CRO Open u Rijeci.