GORICA – RIJEKA 0-2 (Ampem 56′, Halilović 68′ (p))

Početni sastavi:
GORICA (Banić, Krizmanić – Jovičić – Steenvoorden – Wague, Francois – Suk, Fruk – Prokop – Ndockyt, Jurić)
RIJEKA (Labrović, Vukčević – Pavlović – Smolčić, Ampem – Selahi – Alvarez – Hodža – Grgić, Halilović – Vukčič)

U posljednjoj utakmici 12. kola Supersport Hrvatske nogometne lige na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici nogometaši HNK Gorice poraženi su od Rijeke 0-2. Nakon taktičkoga prvog poluvremena, u kojem nismo mnogo toga vidjeli, Gorica je u drugom dijelu, nakon primljenog pogotka, zaigrala otvoreno i pokušala se je vratiti u utakmicu. Igrači Angelovskoga stvorili su šanse, ali nisu uspjeli zabiti gol. Unatoč početnoj nervozi, Rijeka je na krilima Grgića i Ampema odigrala mirno te se zasluženo vraća kući s osvojena tri boda.

OBJE MOMČADI NAPADAČKI, U PRVOM DIJELU SAMO JEDAN UDARAC U OKVIR

U derbiju začelja visokoga tempa rezultat je u prvom poluvremenu izostao. Momčadi su počele napadački, a nakon podjednake igre u prvih dvadesetak minuta, inicijativu je preuzela Rijeka, tek da bi po odlasku igrača na odmor ostao dojam da je golu bliže bila Gorica.

Od događaja na polovici Rijeke valja izdvojiti žuti karton Vukčevića koji je u 13. minuti povlačenjem zaustavio Ndockyta u prodoru preko desne strane i pritom još igrao rukom. Slobodni udarac izveden je s 25 metara nisko, a nakon nekoliko odbijanaca lopta je lako završila u rukama Nediljka Labrovića.

Najbolja prilika za Goricu u prvom poluvremenu dogodila se je u 44. minuti kada je Prokop loptu produžio loptu za Ndockyta, koji je pretrčao obranu i s desne strane kaznenog prostora Rijeke vratio je za Fruka. Fruk je na desetak metara, dok se je namještao između dvojice, završio na travi, no ni sudac Duje Strukan ni VAR soba nisu se oglasili.

Najbolja prilika za Rijeku dogodila se je u 17. minuti. Trojica igrača Rijeke istrčala su kontru pred trojicu braniča Gorice, ali Halilović je izdaleka pucao preko gola. Halilović je u 32. minuti uputio i jedini udarac u okvir vrata u prvom poluvremenu. S dvadesetak metara pucao je slabo po sredini gola, što je bila laka zadaća za Banića. U 35. minuti Hodža je s lijeve strane izbio sam pred Banića, koji je odlično obranio, no na kraju je označeno zaleđe.

DOBRA UTAKMICA U DRUGOM POLUVREMENU, RIJEKA BOLJA

Utakmica se je visokim intenzitetom nastavila i u drugom dijelu, no ozbiljniju priliku nismo vidjeli sve do 56. minute, kada je Ampem i zabio za vodstvo Rijeke. Akcija Gorice presječena je na centru, loptu je primio Grgić, i pravovremeno je i precizno prebacio na lijevi rub šesnaesterca, gdje ju je dočekao nečuvani Ampem i lijevom nogom precizno poentirao.

Već u sljedećem napadu, Halilović je vodstvo mogao i udvostručiti. Na pet metara se je našao ispred Banića, ali nije ga uspio savladati lobom.

Što nije uspjelo iz igre, uspjelo je Haliloviću s bijele točke. U 63. minuti Ndockyt je u šesnaestercu uklizao prema lopti koja je bila upućena prema Ampemu, no zakačio mu je nogu i nakon duge sudačke provjere dosuđen je jedanaesterac.

U posljednjih dvadeset minuta Gorica je pritisnula, ali nije dala gol. Mogao je u 75. minuti nakon odličnog prodora i driblinga po desnoj strani zabiti Cruz (ušao u 72′ umjesto Ndockyta), ali je iz velike blizine promašio loptu. Već u sljedećem napadu Labrović je obranio odličan Jurićev udarac s tridesetak metara. U 80. minuti Suk nije na desetak metara od gola dobro primio loptu koju mu je s lijeve strane sjajno ubacio Fruk.

Rijeka je do kraja igrala povučeno, a na prijetnje domaćina odgovorila je u dva navrata. Iz slične pozicije iz koje je ranije zabio, Ampem je pucao u 77. minuti samo do Banića. U 89. minuti s pet metara pored gola je pucao Obregon.

Glavni sudac utakmice Duje Strukan dodijelio je ukupno deset žutih kartona.

Porazom na domaćem terenu Gorica je, s utakmicom manje, pala na posljednje mjesto lige, a ispred momčadi Angelovskoga ogled je sa splitskim Hajdukom.

SUDAČKA KOMISIJA: GORICA TEŠKO OŠTEĆENA PROTIV ŠIBENIKA

Komisija nogometnih sudaca HNS-a redovnom analizom je utvrdila da je na prošlotjednoj ligaškoj utakmici sa Šibenikom sudac Fran Jović u dva navrata teško oštetio Goricu. Neispravnom smatraju i odluku o drugom žutom kartonu Jurici Prširu i kazneni udarac dosuđen za Šibenik. Ktome, neispravna interpretacija PNI-e HNS-a bila je i drugi žuti karton za igrača Šibenika Harukija Araija.