Home Izdvojeno Tri gola u mreži Osijeka, Gorica nastavlja pobjednički niz na Gradskom stadionu

Tri gola u mreži Osijeka, Gorica nastavlja pobjednički niz na Gradskom stadionu

HNK GORICA – NK OSIJEK 3-0

(Štiglec 45’+2, Soldo 82′, Pršir 87′)

GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Raspopović, Pršir – Mrzljak, Mitrović – Ndockyt – Munksgaard, Matavž
OSIJEK: Malenica, Bralić – Duarte – Manev, Drambaev – Brlek – Nejašmić – Gržan, Jugović – Mierez – Bukvić

Glavni sudac: Duje Strukan

U 14. kolu Supersport HNL-a HNK Gorica svladala je na domaćem terenu NK Osijek rezultatom 3-0. Petnaesta je ovo utakmica u nizu bez poraza Gorice na Gradskom stadionu.

Jeličić je riješio problem desne strane. Na krilu je prvi put startao standardno borbeni Munksgaard i pravovremeno je otvarao prostor za Raspopovića te se vraćao u obrambene zadatke, gotovo kao da je na terenu Majstorović. Kvalitetno je na boku boravio i Ndockyt, što je dalo prostora Prširu u sredini.

Trener Gorice na poluvremenu je umjesto Maloče uveo Leša. Zadnjih petnaest su umjesto Raspopovića i Matavža dobili Soldo i Jurić. U završnici su ušli Vujnović i Kapulica umjesto Mitrovića i Ndockyta.

DA NIJE PAO GOL, BILA BI TVRDA NULA

Samo jedan pravi udarac u okvir, no solidna i tvrda utakmica u prvom poluvremenu. Bez puno grešaka, pa čak 21 prekršaj uz samo jedan žuti karton, i to Jugoviću zbog prigovora.

Iako se nije dolazilo do gola Osijeka, protočno je izgledala Gorica i kroz sredinu i po bokovima vidjelo se da iza igre stoje ideje. Oslobođeni Mitrović, čija se forma naočigled diže, bio je posvuda (73% točnih dodavanja, 8/10 osvojenih duela u prvom dijelu), a Mrzljak i Pršir su kvalitetno prihvaćali i prema naprijed i prema natrag. Prepustila je u početku, a potom preuzela inicijativu u prvome dijelu Gorica, i urodilo je pogotkom.

Zabilježili smo u prvom poluvremenu samo tri događaja. Prvo i jedino uzbuđenje pred golom Banića u 12. minuti. Premekan pas Štigleca umjesto do Krizmanića stigao je do Miereza. Napadač je povukao pa gurnuo na krilo do Bukvića, koji puca zamalo pokraj gola.

Štiglec se na najbolji način iskupio u sudačkoj nadoknadi. Munksgaard je iz auta s desne strane ubacio duboko u prostor, odbijanac iz skoka je došao do Matavža, Slovenac gura lijevo, a Štiglec slabijom, desnom nogom iz prve neobranjivo matira Malenicu.

U 18. minuti provjeravao se potencijalni jedanaesterac za Osijek. Klizećim startom izbacujući loptu ispred Drambaeva, na rubu kazenenog prostora Munksgaardu se na putu našao Mierez. Do kontakta je zasigurno došlo, Strukan je otišao pregledati snimku, nije dosuđen prekršaj.

SOLDO I PRŠIR OKRUNILI JOŠ BOLJE DRUGO POLUVRIJEME

Osijek je u drugom dijelu napadao, no bolje je prilike izradila Gorica, i konačno u otvorenoj utakmici zabila još dva pogotka.

Nakon samo dvije minute u nastavku, izgledalo je da su Osječani izjednačili. Gržan je ubacio s desne strane, na crti ofsajda se našao Mierez, odlično je prihvatio desnom nogom loptu i produženu je poslao u mrežu. VAR soba dosudila je ofsajd. Izgledalo je ovo zaleđe rubno, kao ono Blummela protiv Lokomotive, ali ovaj put je povučena crta sve razjasnila.

U 52. minuti dvije odlične prilike za Pršira. Ndockyt je prošao desno, prdužio za Mitrovića. Mitrović odlično povratno Prširu na udarac s desetak metara, koji Malenica brani, kao i pokušaj nakon odbijene lopte.

Mierez je u 59. minuti, umjesto da puca, išao na povratnu loptu nakon odličnog ubacivanja Drambaeva s lijeve strane. Nejašmić je bio prebrz, a lopta se odbila iza leđa do Prširove podlaktice. Osječani su tražili kazneni udarac, no Strukan je pokazao da se nastavlja igra.

U 64. minuti Gržan je spasio ispred Mitrovića na odlično ubacivanje Matavža s desne strane. Dvije minute kasnije Raspopović je ubacio do glave Matavža, a Slovenac s 13-14 metara glavom gađa prečku.

Jalovi posjed Osijeka urodio je kontrom iz koje je u 82. minuti pao drugi pogodak Gorice. Ispala je obrana Osijeka nakon dodavanja Ndockyta. Pravovremeno je utrčao mladi hrvatski reprezentativac Soldo i sigurno zabio za povećanje vodstva.

Konačni rezultat postavio je Jurica Pršir. Ubacio je Štiglec iz slobodnjaka na desnu vratnicu, Krizmanić je glavom vratio na lijevu, a Pršir je rutinski desnom pospremio u mrežu loptu koja je preletjela Mitrovića.

U sljedećem kolu, prije reprezentativne stanke, Gorica igra u Koprivnici protiv Slaven Belupa.