Home Izdvojeno Studenti Veleučilišta osvojili medalje na 15. studentskom prvenstvu Hrvatske u judu

Studenti Veleučilišta Velika Gorica, braća Nikola i Tomislav Karnas, osvojili su drugo i treće mjesto na 15. studentskom prvenstvu Hrvatske u judu.

-Iako smo osvojili odlično drugo i treće mjesto, ostaje žal za zlatnom jer sam u finalu vodio do pola minute prije kraja borbe, no judo je takav sport u kojemu vas jedna sekunda nepažnje može koštati pobjede. Inače, zlatna medalja je ‘ulaznica’ za Europske sveučilišne igre koje se ove godine održavaju u Hrvatskoj, a to bi bila odlična promocija za naše Veleučilište koje bi predstavljali pred cijelom Europom-rekao je Nikola Karnas za vvg.hr.

On se natjecao u kategoriji do 81 kg i u međusobnim dvobojima zauzeo visoko drugo mjesto. Njegov brat Tomislav za brončanu se medalju izborio u kategoriji do 90 kg.

Na natjecanju, održanom 17. siječnja u dvorani Kineziološkog fakulteta u Zagrebu sudjelovalo je 80 natjecatelja sa 10 sveučilišta (Dubrovnik, Mostar, Pula, Rijeka, Split, Zagreb) i veleučilišta (Velika Gorica, zagreb, Vern) iz cijele Hrvatske.

Fotografija: vvg.hr