Slaven u nastavku deklasirao Goricu, teško ozlijeđen Đuro Đekić

NK SLAVEN BELUPO – HNK GORICA 4-1

(Mioč 43′, 80′-11m, Božić 69′, Marić 90’+5; Vujnović 41′)

Glavni sudac: Zdenko Lovrić

U 33. kolu Supersport HNL-a na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici HNK Gorica izgubila je od domaćina NK Slaven Belupa rezultatom 4-1.

Dominantno je Gorica izgledala u prvome dijelu, no nije uspjela zabiti više od jednog pogotka. Osim što je bio primoran u otvaranju ubaciti Majstorovića, Vidović je reagirao tek nakon što je Slaven okrenuo rezultat, i to na način da je namjesto solidnih Solda i Rukavine ubacio Lazarova i Jurića.

Nakon ovih izmjena Gorica nije pokazala ništa.

Gorica dominantna, no rezultat u egalu

Slaven je kreirao prve prilike. Gorica se obranila u 2. minuti nakon odlične kombinacije Mioča i petom Štefulja preko lijeve strane i loše reakcije Banića po korneru koji je uslijedio. Gorica uzvraća u 13. minuti. Soldo je otvorio prostor po lijevoj strani, Rukavina ubacuje, no nitko od trojice ne snalazi se u petercu da poentira.

U 20. minuti teško je ozlijeđen desni bek Gorice Đuro-Giulio Đekić. Istrčavši izvan svog prostora da u 20. minuti pokupi ispred Benedika Mioča, vratar Gorice Ivan Banić koljenom je umjesto loptu pogodio glavu mladog reprezentativca Srbije. Đekića je pri svijesti izvan terena iznijela služba hitne pomoći.

Iako je bolje krenuo, Slaven se mučio u napadačkom segmentu, a agresivni Goričani pritiskali su i kreirali. Nakon jedne od brojnih pogrešaka Koprivničana, Rukavina se u 32. minuti sjurio u šesnaesterac i pucao, no Sušak je u zadni čas obranio. Solidno poluvrijeme odigrao je Soldo. Kreirao je više šansi u kombinaciji s Mitrovićem i Rukavinom, a u 39. minuti njegov je udarac iz dobre pozicije, činilo se da je Sušak već svladan, blokirao Štefulj.

Gorica vodi od 41. minute. Dugu loptu Mrzljak je poslao sa sredine terena, Vujnović ju je majstorski primio i oči u oči s vratarom Slavena poslao mu je kroz noge u mrežu. Farmaceuti su ekspresno izjednačili. Štrkalj prima loptu na rubu prostora i dodaje nadesno za Mioča koji fantastično pogađa suprotni kut Banićeva gola.

Mogla je Gorica u sudačkoj nadoknadi zabiti barem dva pogotka. Prvo je Štefulj još jednom blokirao odličan pokušaj Solda, a potom Sušak brani udarac glavom Mitrovića na odličan prodor Pršira po lijevoj strani.

Probuđeni Farmaceuti deklasirali Goričane

Gorica bolja u otvaranju drugoga dijela, no bez značajnih prilika osim one kada Majstorović u 52. minuti dobro upošljava, a Rukavina s desetak metara puca preko gola. Sve to nakon još jedne pogreške Lepinjice.

U 68. minuti odlična lopta prema Štrkalju, no on prima loše koljenom tako da Maloča sjajnim uklizavanjem izbacuje u korner. A nakon udarca iz kuta ipak gol. Agbekpornu je s druge pogodio gredu, a odbijanac zakucava u mrežu Božić.

Probuđeni Koprivničani sada navaljuju po treći pogodak. U 74. minuti Kajmakov traži jedanaesterac, no sudac Lovrić smatra da je olako pao u duelu s Prširom. VAR soba ga zove da pregleda snimku te arbitar nakon pet minuta pokazuje na bijelu točku, s koje je precizan Mioč za veliko vodstvo Slavena.

Mogao je Jurić Goricu vratiti u igru već u 83. minuti. Nećemo saznati je li zicer s pet metara zapucao iz zaleđa.

U petoj minuti nadoknade još jedan gol za Slaven. Kajmakov je prebacuje loptu Lepinjice, a fantastično pogađa kadet Patrik Marić.