Home Izdvojeno Sjajni golman Šušković spasio Goricu od katastrofe

Sjajni golman Šušković spasio Goricu od katastrofe

Neka drugačija stvarnost očito očekuje navijači HNK Gorice u ovoj sezoni. Ako je suditi po ogledu sa Šibenikom, vjerojatno prvim favoritom za osvajanje drugoligaške titule, Goričani se neće boriti za titulu, kao što je to bio slučaj posljednjih nekoliko sezona. Momčad je mlada, priliku su dobili domaći mladi igrači, što je odlična vijest za gorički nogomet, ali istovremeno i jasan znak da su ambicije spuštene za razinu ili dvije. Logično, jer boriti se za prvu ligu koju zbog svih okolnosti koje te okružuju ne možeš izboriti potpuno je besmisleno.

Da će ovo biti bitno drukčija sezona jasno je sudar s vrlo dobrim Šibenčanima, odnosno uvjerljiv poraz od momčadi koja ima jasnu ambiciju biti prvoligaš sljedeće sezone. Završilo je 3-0, ali moglo je to izgledati i puno ružnije. Gosti su poveli već u 16. minuti preko Nigerijca Aliyua Okechukwua, imao je Šibenik i dvije prečke u prvom poluvremenu, dvije sjajne šanse… Pa u drugom dijelu nastavio u istom stilu. Na 2-0 povisio je još jedan šibenski Nigerijac, Solomon Theophilus, u 60. minuti, da bi u 70. priču zaključio Josip Maleš.

Prije, poslije i između tih golova Šibenčani su stvarali šanse, kombinirali i pokazivali puno, puno više. Trener Dražen Biškup pokušavao je ranim izmjenama, vrtio i kombinirao, uvodio napadača umjesto braniča, ali pomoći nije bilo. Jedini koji je zadovoljio u ovom susretu bio je mladi golman Gorice Toni Šušković (21). Dečko koji je prošle sezone čuvao leđa prvom golmanu Kopriću nekoliko je puta za sjajne obrane dobivao i pljesak s tribina, za atraktivne parade i zaustavljanje gostujućih napadača u “zicerima”. On je jedan od tih domaćih klinaca koji su ove sezone došli “na štih”, jer u obrani je igrao Vladimir Vinković (21), u drugom poluvremenu ušao je i 18-godišnji Dinko Matošević… Eto, barem nešto pozitivno u ovom vrućem popodnevu na velikogoričkom stadionu.

Najavljivali su se iz Šibenika njihovi navijači, čuveni Funcuti, oslobodila im se cijela istočna tribina, da bi na kraju gostujućih navijača bilo toliko da stanu ispod jednog suncobrana. I sigurno su kući otišli zadovoljni, jer Šibeniku je ovo treća pobjeda u tri utakmice, dok je Gorica u prva tri kola uzela tri boda. Nakon gostujućeg poraza od Hrvatskog dragovoljca u prošlom kolu, stigao je i domaći od Šibenika, a u sljedećem kolu na red dolazi gostovanje u Zadru, kod još jednog bivšeg prvoligaša.