Home Sport Remi na gradskom stadionu: Gorica – Rudeš 2:2

Remi na gradskom stadionu: Gorica – Rudeš 2:2

Mnogo je toga u današnjoj utakmici sličilo na proljetni dvoboj istih momčadi u travnju ove godine. Teren je i ovaj puta nakon obilnih kiša bio na granici mogućeg za igru, a uz hendikep terena, na tribini su ostali ključni igrači domaćih Rak i Labudović, na klupi još uvijek ne potpuno oporavljeni Jančetić, a na dan utakmice u zaraznoj bolnici završio je i kapetan iz prve tri utakmice Damir Žutić. Slično kao i u ranije opisanoj utakmici Rudeš se i ovaj puta bolje snašao velikogoričkom blatu a nakon prvih 45 minuta nosio je kapital od 2 pogotka razlike. Stoperi Gorice čitavo prvo poluvrijeme stajali su preblizu svom vrataru, a uvlačivši se u svoj kazneni prostor otvarali prostor gostima. Veza je pak pokrivala praznine prema obrani, a na taj način stvarao se veliki prazan prostor između napadača i veznih igrača. Teren nije dozvoljavao ama baš ništa osim napucavanja pa uz sve navedeno Gorica u prvom dijelu nije napravila ništa osim vratnice Majića, te je prvi dio utakmice završio zasluženim vodstvom Rudeša 2:0.

Osim navedenog, sve visoke lopte bez obzira na čijoj se poloviici vodila borba, bile su na glavama igrača Rudeša, a i u nastavku su gosti prednjačili u skoku. U drugom dijelu Gorica skuplja linije i smanjuje prazne prostore, te prilaskom blizu igrača Rudeša preuzima konce igre u svoje ruke i smanjuje rezultat u 61. minuti pogotkom Kiša.

Ovaj pogodak dao je dodatan motiv domaćim igračima a Rudeš je prijetio iz kontri. Kepčija je donio dosta živosti u napadu, a upravo u jednom od takvih napada srušen je u 88. minuti za kazneni udarac za Goricu koji je Kiš pretvorio u ipak na kraju zasluženo izjednačenje Gorice. Ako je netko u ovoj kaljuži očekivao nešto više od požrtvovnosti i borbenosti danas je zasigurno promašio dan kad će doći pogledati nešto više na velikogoričkom gradskom stadionu. Unatoč činjenici da je Gorica pomalo i neplanirano ostala bez dva važna boda na ljestvici je i dalje poredak vodećih unutar tri boda koliko Gorica trenutno zaostaje za vodećom momčadi Dugopolja. Osim pozicije na tablici Gorica danas nakon pet kola ima drugi napad lige, a među momčadi koje su primile najmanje pogodaka. Već u slijedećih tjedan dana očekuje se potpuni povratak i rehabilitacija Raka, Labudovića i Jančetića sa kojima bi i Gorica trebala biti momčadski daleko jača nego danas. U srijedu je na rasporedu slijedeće kolo u kojem Gorica gostuje u Zaprešiću protiv Intera. Utakmica se igra pod reflektorima u 18:00 sati, a nakon treninga u ponedjeljak i trener Lončarevć će imati više podataka o povratku nekog od ozlijeđenih u sastav.

izvor: hnk-gorica.hr/