Home Izdvojeno Remi pod reflektorima, Gorica izdržala s igračem manje

Remi pod reflektorima, Gorica izdržala s igračem manje

Nogometaši Gorice i Hajduka odigrali su 1-1 u 13. kolu Prve HNL. Poveli su Goričani golom Atiemwena, Splićani su izjednačili preko Jaira, a u završnici prvog poluvremena isključen je kapetan Gorice Igor Čagalj

Utakmica protiv Hajduka, prva u povijesti na velikogoričkom stadionu pod reflektorima, čekala se danima, a ulaznice su planule već četiri, pet dana prije susreta. Na kraju se na stadion smjestilo, prema službenim podacima, 3711 gledatelja, koji su mogli uživati u prilično sadržajnih 90 minuta.

Povela je Gorica već u 14. minuti, Nigerijac Atiemwen prošetao se kroz obranu Hajduka i smireno matirao gostujućeg vratara Blaževića. Zabila je Gorica još jednom, kad je u 29. minuti Čabraja pronašao Zwolinskog, a on proslijedio loptu u mrežu, no pomoćni sudac označio je zaleđe.

Svoju prvu pravu priliku dvije minute poslije iskoristio je Hajduk. Mladi Domagoj Bradarić prošao je po desnoj strani, nabacio “svijeću” pred vrata Kahline, a na najboljem mjestu našao se Brazilac Jairo. Udarcem glavom iz blizine postavio je rezultat koji se do kraja nije mijenjao.

Međutim, mijenjao se odnos snaga na terenu, budući da je u 43. minuti kapetan Gorice Igor Čagalj isključen zbog preoštrog starta na mladom Bradarić. Ovoga puta vrlo neuvjerljivi sudac Fran Jović pokazao mu je izravni crveni karton i odmah je bilo jasno da će Goričanima do kraja utakmice glavni cilj biti sačuvati taj jedan bod.

U tome je momčad trenera Sergeja Jakirovića i uspjela, iako je Hajduk pokušavao pritiskati u drugom poluvremenu. Bilo je i nekih pokušaja, većinom bezopasnih, a nezadovoljstvo na klupi Hajduka izazvala je situacija u kojoj je njihov napadač Ivanovski pao u šesnaestercu Gorice.

“Možda će eksperti reći da nisam u pravu, ispričavam se unaprijed zbog toga, ali ja mislim da je to bio jedanaesterac. Tako sam ja to vidio… I nije prvi put da nam se događa”, rekao je trener Hajduka Zoran Vulić, koji je požalio što gorički napadač Atiemwen nije bio na njegovoj strani.

“Žao mi je što nije došao u Hajduk kad su nam ga nudili prije godinu dana. Momak je zabio ekstra gol, treba mu na tome čestitati”, istaknuo je Vulić.

Njegovom kolegi s klupe Gorice, Sergeju Jakiroviću, nije se svidjela Vulićeva primjedba da se “njegovi igrači bacaju kao da su na plaži”.

“Mislim da to nije korektno ni kolegijalno. Mi imamo 23 osvojena boda i svaki taj bod smo zaslužili na terenu. Ako se mi s 23 boda bacamo kao na plaži, što bih ja trebao reći za njegov Hajduk”, zapitao se Jakirović.

“Sve u svemu, zadovoljan sam bodom. Naravno da smo željeli pobijediti, ali nakon svega što se događalo, moramo biti zadovoljni remijem. Već se okrećemo sljedećoj utakmici, gostovanju kod Rudeša u petak”, poručio je Jakirović.

Torcide ovoga puta nije bilo na tribinama, navijači gostujućeg kluba odbili su ući na stadion budući da nisu mogli ući svi koji su došli (njih oko 450), nego samo onih 200 s ulaznicama. Puno ljepši dio svega ovoga bilo je pomirenje vratara Gorice Kristijana Kahline i napadača Hajduka Ahmada Saida, koji su u prvom ovosezonskom ogledu ovih momčadi, u 4. kolu na Poljudu, imali okršaj nakon kojeg je Said isključen.

Protiv Rudeša će se u sljedećem kolu igrati u petak u 18 sati u Kranjčevićevoj, Gorica će u ogled s posljednjom momčadi prvenstva ući kao četvrta momčad na ljestvici.