Home Sport Prva pobjeda Vatrogasca

Prva pobjeda Vatrogasca

Nakon šest poraza i dva neodlučena rezultata, te gol-razlike 2:18, konačno je Vatrogasac (Kobilić) ostvario prvu pobjedu u prvenstvu 2013./2014. U susretu protiv Rakovca,  jedne od najboljih momčadi u ovom rangu, Kobilinci su skoro jedan sat bili u podređenom položaju i sve je mirisalo na novi poraz, pogotovo kada su gosti u 57. minuti udvostručili svoju prednost (0:2). Međutim, uslijedio je totalni preokret kojeg je iznenadnim pogotkom s 25 metarta inicirao Krešimir Barišić. Od tog trenutka glavni kreator konačnog uspjeha postao je odlični Mario Dukarić, koji je cijelu momčad svojim angažmanom povukao prema pobjedi. Dukarić je izjednačio u 72. minuti kada je ubačaj s lijeve strane plasiranim udarcem ubacio pod gredu. U dramatičnoj završnici Rakovec je propustio dva puta ponovo doći u vodstvo preko mladog Grgoića, koji je u 83.minuti s peterca glavom prebacio prazna vrata, a u 87.minuti je nakon akcije Pajsara pogodio vratnicu. U prvoj minuti sudačke nadoknade Dukarić je poslao centaršut u srce šesnaesterca, najviši u skoku je bio Saša Mirenić koji je udarcem glavom pospremio loptu u rašlje za 3:2. Svi igrači su tada polijegali po travnjaku, domaći od radosti, gosti iz očaja. Treba spomenuti i trenera domaćih Zlatka Zadravca koji je pravovremenim izmjenama pojačao napadački pritisak što je u konačnici rezultiralo prvom pobjedom u jesenskoj polusezoni.

(DJ)

1. ŽNL Istok – 9. kolo

Vatrogasac – Rakovec 3:2 (0:1)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 70. Nedjelja, 06.10.2013., 16 sati. Sudac: Tino Krečak (Zagreb) 7. Pomoćnici: Petar Bilić (Velika Gorica) i Matija Rožić (Buševec). Strijelci: 0:1 – Kobaš (25), 0:2 – Granoša (57), 1:2 – Barišić (59), 2:2 – Dukarić (72), 3:2 – S.Mirenić (90).

VATROGASAC: Sonyboy Dražić 7, Ivan Šanović 6.5 (od 65. Mihael Sever 6.5), Vjekoslav Čavar 6.5, Krešimir Barišić 7.5, Miroslav Jankeš 7, Marko Medved 7, Matija Šimun 6.5, Nikola Vitez 6.5 (od 77. Saša Mirenić 7), Roman Grabović 6.5 (od 60. Ivan Menjak 6.5), Josip Grilec 6.5, Mario Dukarić 8 (od 90. Tihomir Mirenić -). Trener: Zlatko Zadravec 7.5.

Igrač utakmice: Mario Dukarić