Home Izdvojeno Poraz od Lokomotive gurnuo Goricu u krizu rezultata

Poraz od Lokomotive gurnuo Goricu u krizu rezultata

(Matavž 19′; Mudražija 15′, Čop 51′-11m)

GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Munksgaard, Jurić – Pršir – Raspopović – Mitrović, Vujnović – Matavž

LOKOMOTIVA: Čavlina, Leovac – Mersinaj – Kalaica – Bartolec, Marić – Smakaj, Goričan – Krivak – Mudražija, Čop

Glavni sudac: Ante Terzić

U 20. kolu Supersport HNL-a odigrala je HNK Gorica na Gradskom stadionu izgubila od NK Lokomotive rezultatom 1-2.

Po ozljedi Vujnovića sredinom prvoga dijela očekivali smo da se Jeličić vraća u standardnu formaciju, no Soldo je stao na napadačku poziciju, pa smo vidjeli kako Gorica funkcionira u 4-4-2 protiv momčadi slabije od Rijeke. U prvome dijelu nije sredina Gorice slala dobre lopte naprijed, bekovi su gubili duele, a indisponirana zadnja linija napravila je bezbroj propusta. Da na golu nije bio golman klase Banić, moglo je biti jako loše.

Sve je bilo jasno treneru Gorice te je ovaj put brzo reagirao. U svlačionici je ostao Raspopović, u vatru je bačen Sagna. U nastavku se Soldo povukao, Mitrović prešao u sredinu. Kasnije su ušli Kapulica i Ilečić. Pokušavalo se vertikalno presijeći preciznu igru Lokomotive, pa po bokovima i u više taktičkih varijanti, no sve bezuspješno.

Ne izgleda ovaj poraz kao da je nastao zbog manjka želje i napora ili grča, no nema Ndockyta, nema Majstorovića, tko zna s koliko će utakmica biti kažnjen Mrzljak. Kriza rezultata je realnost.

DOMINACIJA LOKOMOTIVE, BANIĆ SKINUO TRI ZICERA

Lokomotiva je povela iz prve situacije vrijedne spomena. Na lijevoj strani šesnaesterca Gorice odigrali su skoro pa dupli pas Mudražija i Leovac. Uz malo sreće, iz povratne lopte Mudražija je poentirao.

Gorica je poravnala iz sljedećeg napada. Pršir je s desne strane izveo korner na prvu vratnicu. Popravnu loptu pak šalje na drugu, gdje ju je primirio Štiglec i potkopao za Matavža, koji prekrasno pogađa s desetak metara trzajem glave malo pod suprotne rašlje.

Do kraja poluvremena bliže je pogotku bila Lokomotiva. U 29. minuti nakon proboja Goričana po lijevoj strani i još jednog nepovoljnog odbijanca, Mudražija tuče silovito pod gredu, no Banić je spreman. Jednako opasno bilo je i nakon odličnog ubačaja iz kuta nekoliko trenutaka kasnije, no Banić je skinuo i pokušaj glavom pod gredu Mersinaja.

Obranio je odlični Banić i u 40. minuti. Štiglec i Krizmanić su se spetljali nakon duboke lopte u prostor, prihvatio ju je Krivak i pucao prizemno, no dobro postavljeni vratar Gorice skinuo je i ovaj zicer.

ČOP IZ PENALA LOKOSIMA DONIO SVA TRI BODA

Odličnu kombinaciju odigrala je u 50. minuti Lokomotiva. Čop je s lijeve strane ubacio u prostor, Mudražija se ubacio ispred Sagne i mudro odgodio davši veznjaku priliku da ga sruši. S bijele točke precizan je bio Duje Čop.

Ništa Gorica nije izradila do završnice. Mitrović je u 75. minuti stigao Prširovu brzu loptu na desnoj strani i vratio je na rub prostora. Oslobodio se s njom Soldo i namjestio na udarac preko gola.

Bez mnogo događaja za zapisnik, ali nikako nezanimljivo drugo poluvrijeme izravnih konkurenata u poretku lige, koji su sada na velikih deset bodova od željene Europe.