Home Sport Pobjeda Velike Gorice

Pobjeda Velike Gorice

U drugoligaškom derbiju odbojkašice Velike Gorice su nakon velike borbe i dramatične završnice pobijedile iskusnu ekipu Kaštela iz Pribislavca. Kaštel je inače u ovoj ligi najneugodniji suparnik Velikogoričankama, koje ga, uostalom, nisu porazile u posljednje dvije sezone. Koliku je pozornost Kaštel pridavao ovom meču u Vukovini pokazuje činjenica da su igračice doputovale autobusom zajedno s navijačima.

Prvi set su dobile gošće, a igračice trenera Vinka Ivelja uzvratile su istom mjerom u drugom setu. Treću dionicu domaća ekipa je odigrala besprijekorno (8:6, 16:10, 21:13) i došla u vodstvo 2:1. U 4. setu Kaštel je imao stalnu prednost (1:5, 3:8, 6:12, 14:16), a domaće su nakon 14:17, serijom 5:0 došle u dodstvo 19:17. Međutim, gođće su u napetoj atmosferi bile mirnije, suvereno dobile set i utakmicu odvele u peti set. U odlučujećem setu početak nije bio obećavajući za Veliku Goricu (0:2, 1:4, 2:5), ali domaće su se pribrale i povele 8:7. Kaštel je parirao do 11:10, ali su njegove najiskusnije uzdanice griješile u odlučujućim trenucima i pobjeda je pripala domaćoj ekipi.