Home Sport Pobjeda Azene II i poraz Gorice

Pobjeda Azene II i poraz Gorice

Dvije utakmice u Velikoj Gorici bili su mali derbiji začelja u kojima su bodovi prema očekivanju pripali Azeni II i Mladosti D.R. Azenašice su u prvom setu igrale promjenljivo i nakon što su ispustile vodstvo 19:17 set je pripao gošćama iz Gline (došlo ih je samo osam). U drugom setu domaće su imale stalnu prednost između 2 i 5 poena (8:5, 12:10, 15:10, 19:16, 22:17), Glinjanke su se približile na 23:21, ali su tu i stale. Ostatak susreta Azena II je odigrala u bržem tempu i glatko pobijedila.

U utakmici između Gorice i Mladosti D.R. obje ekipe su tražile prvu pobjedu, odnosno Gorica bar prvi bod. Prva dva seta bila su ravnopravna, ishod je bio neodlučen i vjerovalo se da će i nastavak meča biti obilježen žestokom borbom. Međutim, nakon što su domaće u trećoj dionici povele 7:4 uslijedio je furiozan preokret cura iz Duge Rese, serijom 14:3 su otišle na, za domaće, nedostižnih 10:18! Kvartet Tatjana Polović, Monika Stanković, Sanja Belobaba i Tamara Polović bile su prebrze i prejake za domaći blok, lopte su samo sijevale po kutevima i set je okončan za 15 minuta. Skoro identična priča je ponovljena i u četvrtom setu, jer su se Goričanke rano predale i bodovi su zasluženo pripali gostujućoj ekipi.

David Jolić

Odbojkaška 2.A liga – seniorke, Skupina Zapad – 7. kolo

Azena II – Glina 3:1, Gorica – Mladost D.R.(Duga Resa) 1:3, Petrinja – Nebo (Zaprešić) 3:0, Plavi zmaj (Duga Resa) – Novi Zagreb 3:0.

Redoslijed: 1. Petrinja 18 (7 6 1 18:4), 2. Novi Zagreb 15 (7 5 2 16:6), 3. Nebo 15 (6 5 1 15:7), 4. Plavi zmaj 15 (7 5 2 16:8), 5. Azena II 9 (7 3 4 11:14), 6. Glina 5 (6 2 4 8:15), 7. Mladost D.R. 4 (7 1 6 7:19), 8. Gorica 0 (7 0 7 3:21).

ŽOK Azena II – OK Glina 3:1 (21:25, 25:21, 25:17, 25:10)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 15. Suci: Ivan Blažević i Luka Humski (oba iz Zagreba). Delegat: Zdravko Hranić (Zagreb).

AZENA II: Bernarda Buđa Kelemenić (cap.), Tena Špoljarić, Dona Jelić, Ivanka Čuljak, Gašparina Dodić (L), Laura Ramić, Ana Jelić, Dora Pokrajčić, Matea Radoš, Nina Rendulić (L), Dora Matijević, Mateja Fabijanec. Trener: -.

GLINA: Ivana Kramarić (cap.), Ela Vrbanac, Larisa Bosnić, Marina Tomić, Marija Štrk, Ivana Pavušek, Andreja Pavušek, Ines Bobeta. Trener: -.

OK Gorica – OK Mladost D.R. 1:3 (22:25, 25:21, 12:25, 12:25)

Dvorana OŠ Nikole Hribara. Gledatelja 20. Suci: Tin Vedriš i Igor Pihler (oba iz Zagreba). Delegat: Krunomil Vedriš (Zagreb).

GORICA: Ana Hozjan (cap.), Martina Falat, Ana Nikolić, Paula Krilčić, Marija Požgajec, Marija Koloman, Ema Ivanković (L), Kristina Balukčić, Aja Mijić. Trener: -.

MLADOST D.R.: Lana Brcković (cap.), Dorotea Fudurić, Melani Luketić, Paula Berislavić, Karla Stanić, Sanja Belobaba, Tihana Pavlaković, Monika Stanković, Tatjana Polović, Lucija Matulić, Veronika Lesić (L), Tamara Polović. Trener: -.