Home Izdvojeno Pao je i slavni Split, košarkaši Gorice slavili na Gripama

Pao je i slavni Split, košarkaši Gorice slavili na Gripama

Nakon uvjerljive pobjede nad Kaštelima u prošlom kolu, košarkaši Gorice pobijedili su i njihova susjeda. Na Gripama su Goričani bili bolji 87-83 i došli do četvrte pobjede u sezoni. Momčad trenera Zvonimira Kovačevića ima i četiri poraza…

Splićani, nekadašnji trostruki prvaci Europe, danas su tisućama milja daleko od slavnih dana, no treba istaknuti da ih nitko ove sezone nije uspio dobiti na njihovu parketu. Sve do dolaska Gorice, koju su predvodili iskusni Bariša Krasić i u posljednjoj četvrtini inspirirani Roko Rogić. Ne samo da su njih dvojica bili najbolji strijelci goričkog sastava, prvi s 25 koševa, a drugi s 21 košem, nego su iz slobodnih bacanja ubacili i ključne koševe u završnici utakmice.

Nakon što je Split vodio najvećim dijelom utakmice, u posljednju minutu ušlo se sa 79-79. Gorica je otišla na 83-79, tricom je na minimalan zaostatak smanjio Ivan Mimica, no do kraja su Krasić i Rogić ubacili po dva slobodna bacanja i riješili utakmicu. Nije Splićanima pomoglo ni 35 koševa Mimice, uz osam asistencija i sedam skokova. U goričkim redovima se Krasiću i Rogiću pridružioAnte Toni Žižić, koji je uz 17 koševa skupio i sedam skokova.

U sljedećem kolu Goričani na svom parketu u nedjelju u 17 sati čekaju VROS Osijek, koji nakon osam utakmica ima tri pobjede i pet poraza.