Home Izdvojeno Odličnom igrom Gorica svladala Rudeš, Banić igrač utakmice

Odličnom igrom Gorica svladala Rudeš, Banić igrač utakmice

(Majstorović 17′, Soldo 24′)

NK Rudeš: Kralj, Tomečak – Campos – Vukmanović – Pasariček, Matić – Rešetar, Lazarov – Latković – Mašala, Ljubanović
HNK Gorica: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Raspopović, Pršir – Soldo, Mitrović – Ndockyt – Majstorović, Vujnović

Glavni sudac: Mateo Erceg

U utakmici 7. kola Supersport HNL-a HNK Gorica je na stadionu u Kranjčevićevoj savladala NK Rudeš rezultatom 0-2. Gorica je u prvome dijelu čvrsto postavljenom obranom uspješno napad  domaćina, pa potom preko Majstorovića i Solda zabila dva pogotka. Svoj najbolji ovosezonski nastup pružio je Dino Štiglec.

U drugom poluvremenu Rudeš je napadao, no ispriječio se je Ivan Banić. Vratar Gorice je pokazao impresivan repertoar. Rutinski je skinuo udarac iz okreta Petkovića (47′). Bio je dobro postavljen nakon svijeće po korneru i Ljubanovićeva pokušaja (51′) te je refleksivno obranio vrlo opasan i oštar fliper Tomečaka i Matića iz slične situacije na rubu pet metara (65′). Do kraja je skinuo Lazarovu udarac po sredini paradom u 69. minuti te Petkoviću još jednom s lijeve strane u produžetku istoga napada. Skupio je Banić ukupno sedam obrana na utakmici.

MAJSTOROVIĆ ODLIČAN, ŠTIGLEC VRLO DOBAR

Jeličić je startao u 4-2-3-1 koji su radili kao petorica u zadnjoj liniji s Majstorovićem na krilnom beku. Gusta obrana omogućila je i da Štiglec da istrčava visoko, što je iz ponovljene vlastite akcije u 17. minuti rezultiralo školskom asistencijom za glavu Majstorovića i vodstvo Gorice. Za konačnih 2-0 gol je sretno iz odbijanca udarca nogom postigao u 24. minuti Soldo na Prširov duboki ubačaj iz desnoga kuta, koji je izborio Majstorovič.

Majstorovic protiv Rudeša i Osijeka (Izvor: Sofascore)

Dominacija Gorice nije rezultirala trećim pogotkom. Udarce Vujnovića i Majstorovića do kraja prvoga dijela zaustavio je prvo blok Rudeša, a potom i golman Kralj. Najbolju šansu za treći imao je u 37. minuti Mitrović. Nakon duploga pasa s Vujnovićem izišao je pred gol Rudeša, no njegov udarac je s crte očistio Tomečak.

PET OBRANA BANIĆA U DRUGOM DIJELU

U drugome dijelu Jeličić se je u 65. minuti uvođenjem Mrzljaka umjesto Majstorovića vratio u 4-2-3-1. Ndockyt je otišao desno i spuštao se je u zadnju liniju, ali ne prenisko. Činilo se je da bi rupa na desnoj strani mogla biti opasna, no Rudeš nije kapitalizirao. Do kraja je Jeličič mijenjao pozicionalno osjetivši valjda da u svom debiju na klupi Gorice neće primiti gol.

Ndockyt protiv Rudeša (startao kao 10) i protiv Slavena (desno krilo)/Izvor: Sofascore

Sljedeću ligašku utakmicu Gorica igra 17. rujna na Gradskom stadionu protiv Hajduka, koji je večeras u dramatičnoj sudačkoj nadoknadi na prepunom Poljudu izgubio od Istre rezultatom 0-1.