Home Izdvojeno Odlični rezultati: Tri zlata, jedno srebro i dva državna rekorda za sportaše...

Odlični rezultati: Tri zlata, jedno srebro i dva državna rekorda za sportaše Uspona

Sljedeće natjecanje je zakazano za 5. svibnja u Velikoj Gorici, u ŠRC Gorica, paraatletski miting Velika Gorica - 3. kolo Hrvatske paraatletske lige, dođite ih podržati

Para atletski klub Uspon je sudjelovao na 27. Otvorenom prvenstvu Hrvatske – Croatia Open 2024. koje je održano ovog vikenda, gdje je nastupilo 112 sportaša iz 14 zemalja, te 17 hrvatskih klubova.

Klub je osvojio tri zlatne i jednu srebrnu medalju, postavivši pri tome dva državna rekorda.

Velimir Šandor je osvojio zlatnu medalju u disciplini disk s rezultatom 17.70m u kategoriji F51-52, dok je Miljenko Vučić također osvojio zlatnu medalju u disciplini kugla s rezultatom 12.23m u kategoriji F11-12-20. Ani Jelenić je također osvojila zlatnu medalju u disciplini kugla s rezultatom 4.95m, što je ujedno i novi državni rekord, u kategoriji F33-34. Nataša Sobočan je osvojila srebrnu medalju u disciplini kugla s rezultatom 5.82m u kategoriji F55-56-57.

Mirnes Omerhodžić zauzeo je 4. mjesto u disciplini čunj s rezultatom 30.03m u kategoriji F51, dok je Renata Celjak također zauzela 4. mjesto u disciplini disk s rezultatom 11.67m u kategoriji F55-56-57. Dominik Počekal je zauzeo 6. mjesto u disciplini kugla s rezultatom 8.13m u kategoriji F53-56-57.

Na ovom natjecanju prvi puta je održana utrka trkačih guralica na 100m u ženskoj konkurenciji, gdje je, iako je nastupala samo jedna sportašica, Ani Jelenić predstavljala klub.

Natjecanje je bilo kvalifikacijsko za Svjetsko prvenstvo u Kobeu koje će se održati sljedeći mjesec u Japanu, te se klub nada pozivu izbornika za nekoliko svojih sportaša.

Sljedeće natjecanje je zakazano za 5. svibnja u Velikoj Gorici, u ŠRC Gorica, paraatletski miting Velika Gorica – 3. kolo Hrvatske paraatletske lige. Klub poziva sve Velikogoričane da ih dođu podržati.