Home Izdvojeno Nogometni vikend: Katastrofa Lomnice, porazi u trećoj i četvrtoj ligi

Nogometni vikend: Katastrofa Lomnice, porazi u trećoj i četvrtoj ligi

Udarnik je izgubio, Polet i Gradići također, a u nižim ligama smo gledali pobjedu Lukavca, uvjerljivo slavlje Gorice II, pobjede Jelačića i Mraclina, poraz Dinamo Hidrela... Iza nas je zanimljiv nogometni vikend

Ponovno je bilo vrlo zanimljivo tijekom turopoljskog nogometnog vikenda, uključujući i nastup našeg jedinog drugoligaša Gorice, koja je ostala bez pobjede doslovno u posljednjim sekundama. Ostali naši klubovi igrali su ovako…

Udarnik bez bodova u gostima

Naš jedini trećeligaš, kurilovečki Udarnik, gostovao je u Sesvetskoj dolini kod Dubrava Tim Kabela, vodio 1-0, ali na kraju ostao bez bodova. Zanimljivost ove utakmice bilo je i to što je bivši trener Udarnika Boris Perković, koji je uveo Kurilovčane u treću ligu, bio na suprotnoj klupi. “Smrznuo” se i on kad je Udarnik poveo u 16. minuti. Filip Hodak je prošao dvojicu braniča domaće momčadi i mirno poentirao. Nažalost, to nije bilo dovoljno. Dubrava Tim Kabel već je do poluvremena zabila tri gola. Prvo je u 28. minuti zabio Džaferović, u 33. je potpuni preokret donio Juranović, a isti je igrač postavio i konačnih 3-1 iz jedanaesterca u 45. minuti. Kad je u 52. minuti Udarnikov branič Grdenić isključen, bilo je jasno da će se teško nešto promijeniti do kraja. Imali su Kurilovčani prigovore na suđenje na kraju, ali piše se samo pobjeda domaćina.

Gradići barem zabili, Polet čak ni to

Polet iz Buševca, nakon prve pobjede u sezoni u prošlom kolu, gostovao je kod lidera Ponikvi u Zagrebu i izgubio 3-0. Nije previše šansi imao sastav iz Buševca, novim porazom nastavio je svoj put prema nižoj ligi, koji bi trebalo čim prije prekinuti. Ovako zaista ne izgleda dobro, budući da Polet ima već devet poraza u 12 kola, sa samo pet bodova drži začelje, a pritom je zabio samo pet i primio čak 27 golova… Puno bolje stoje Gradići, koji su na četvrtome mjestu nakon poraza 3-1 u Zelini u ovom kolu. S ova tri boda Zelinjani su prestigli Gradiće, skočili na drugo mjesto na tablici i imaju dva boda više od Gradića (25-23). U četvrtom rangu natjecanja i dalje dominiraju Ponikve s 30 bodova na vrhu.

Sedmica Gorice, slavio i Lukavec, Klasu bod

S puno je zanimanja dočekan ogled druge momčadi Gorice, za koju je igrao i Toni Španja, inače standardni prvotimac, ali na kraju je izostala bilo kakva neizvjesnost. Mladi Goričani zabili su čak sedam golova Lomničanima, pobijedili su 7-0, a gosti su bili toliko nervozni da su dobili i crveni karton. Lukavec je pobjedom 2-0 protiv Sutle iz Šenkovca na domaćem terenu učvrstio prvo mjesto na tablici, a golove su zabijali Luka Borković i Mario Skorin. Klas iz Mičevca gostovao je u ovom kolu u Kupincu, a kući su se Mičevčani vratili s jednim bodom. Završilo je 1-1.

Buna uvjerljivo pobijedila, Mladost uvjerljivo izgubila

S visokih 5-0 nogometaši Bune sa svog su igrališta ispratili goste iz Zvekovca, a pobjede su od naših klubova upisali još i Ban Jelačić, Mraclin i Vatrogasac. Momčad iz Vukovine pobijedila je 3-1 u gostima kod Sloge, Mraclin je doma s 3-1 sredio Oborovo, a u Kobiliću je sa 4-2 pala Lonja. Turopoljac je u Kučama remizirao (1-1) s Brckom, a Dinamo Hidrel, Meštrica i Mladost iz Obrezine upisali su poraze. Društvo iz Novog Čiča izgubilo je 3-2 kod Dubrave, Meštrica je ispustila bodove (1-2) kod Kloštra, dok je Mladost primila čak šest golova (2-6) na gostovanju kod Save u Sop-Hrušćici.