Home Crna Kronika Mladić iz BiH u Velikoj Mlaki vozio bez vozačke i s drogom...

Mladić iz BiH u Velikoj Mlaki vozio bez vozačke i s drogom u neregistriranom automobilu

Nikada nije ni položio vozački ispit

PODIJELITE

U noći sa subote na nedjelju, 12. listopada oko 00.45 sati, policijski službenici zaustavili su 22-godišnjeg državljanina Bosne i Hercegovine u Ulici Karla Weingartnera u Velikoj Mlaci. Mladić je upravljao osobnim automobilom zagrebačkih registarskih oznaka, krećući se u smjeru sjeverozapada prema Trgu Majke Hrvatice, gdje su ga policajci zaustavili radi nadzora prometa.

Provjerom je utvrđeno kako vozač nije posjedovao vozačku dozvolu, odnosno da nikada nije stekao pravo na samostalno upravljanje motornim vozilom. Osim toga, automobil kojim je upravljao bio je neregistriran, s isteklom prometnom dozvolom.

Tijekom postupanja, 22-godišnjak je policijskim službenicima dragovoljno predao smotuljak u kojem se nalazilo 0,12 grama metamfetamina.

Vozač je uhićen te priveden na Općinski prekršajni sud u Zagrebu. Policija je u optužnom prijedlogu zatražila da ga se proglasi krivim, kazni novčanom kaznom od 2.073 eura i izrekne mu se zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca nakon što stekne pravo na upravljanje.

Sud je mladića proglasio krivim i izrekao mu kaznu zatvora od 27 dana, uz zadržavanje od dodatnih 15 dana. Nakon presude, priveden je u Zatvor u Zagrebu.