Home Izdvojeno Mladi Velikogoričanin izborio nastup na prvenstvu Balkana

Mladi Velikogoričanin izborio nastup na prvenstvu Balkana

Ivan Jakop nastupit će na prvenstvu Balkana u planinskom trčanju koje će se održati 15.kolovoza 2015. godine u Busteni, u Rumunjskoj, kao član juniorske reprezentaciju Hrvatske u planinskom trčanju.

Priliku da uđe u reprezentaciju i nastupi na prvenstvu izborio je na Sljemenu u izbornoj utrci ‘Boroša’, na kojoj je osvojio prvo mjesto.

Nakon toga uslijedio je Sljemenski maraton u sklopu kojega je održana i juniorska utrka na kojoj je također osvojio prvo mjesto. Status reprezentativca potvrdio je na pojedinačnom prvenstvu hrvatske u planinskom trčanju održanom na Visočici (1619mnv) gdje je osvojio četvrto mjesto.

Ivan je trenutno prvi na ljestvici oba Juniorska kupa, cestovnog i planinskog, koje organizira Hrvatska udruga za cestovno i planinsko trčanje.