Home Izdvojeno Mitrović asistirao, zabio za preokret protiv Rudeša, dobio izravni crveni karton

HNK GORICA – NK RUDEŠ 2-1

(Jurić 59′, Mitrović 69′; Latković 14′)

Crveni karton: Josip Mitrović 76′

Glavni sudac: Ivana Martinčić

U prvoj utakmici 34. kola Supersport HNL-a na Gradskom stadionu HNK Gorica savladala je NK Rudeš rezultatom 2-1.

U svlačionici je Vidović na poluvremenu ostavio Vujnovića, aktivnog Soldu i solidnog Majstorovića, a poslao na teren Jurića, Lazarova i Štigleca. U formaciji s tri stopera, Mitrović je ovim izmjenama prešao na desnu stranu, gdje je s Jurićem kreirao izjednačujući, a sa Štiglecom na lijevoj strani pogodak za preokret rezultata.

Nakon crvenog kartona Mitrovića, Vidović je ubacio Munksgaarda umjesto Matkovića. Zadnjih nekoliko minuta dobio je Vrzić.

Mnogo pokušaja, mnogo pogrešaka

U 4. minuti Mitrović je na lijevoj strani uzeo loptu Karačiću, ušetao u prostor i prebacio. Majstorović prihvaća i puca, Marković solidno brani.

Rudeš vodi od 14. minute. Latković je primio povratnu loptu Krušlina i kroz šumu igrača odlično zabio sa 16 metara. Već u sljedećoj minuti na gol Gorice puca Korač. U 19. minuti Ćorić je s tridesetak metara uputio nezgodan udarac, koji Radošević uspijeva odbiti u korner.

Gorica do kraja prvoga dijela izgleda bolje, ali nikako da zabije. Soldo je u 22. minuti odlično poslužio Mitrovića. Pokušaj udarca ispao je svijeća, a u nastavku akcije visoko iznad gola puca Pršir. U 24. minuti Marković je brži od Vujnovića. U 29. minuti Mitrović glavom pogađa gredu. U 35. minuti puca izvana Rukavina. U 38. minuti Vujnović je išao driblati umjesto da doda osamljenom Mitroviću. U 39. minuti Marković brani dobar pokušaj Mrzljaka lijevom nogom sa 16 metara. U 43. minuti Rukavina je probio po lijevom boku, Marković obranio udarac Matkovića nakon povratne dijagonale.

Ipak, bliže je bio drugom golu Rudeš. U 33. minuti Ćorić je odlično podvalio za Karačića. Iskosa s ruba prostora desni bek Rudeša ubacuje, no Mašala jako loše puca glavom iz velike blizine.

Preokret u režiji Mitrovića pa izravni crveni karton

U nastavku daljnji pritisak Gorice, napada se uglavnom preko bokova. Mitrović i Jurić u otvaranju dobro ubacuju, no sad je Rukavina ometen i pada (VAR ne poziva sutkinju Martinčić da pregleda snimku!), sad se lopta sretno od Camare odbija u naručje Markovića.

Pogodak Gorice u 59. minuti. Mitrović se prvo riješio čuvara, zatim dodavanjem u prostor izbacio dvojicu. Jurić izbjegava zaleđe, odlično prima i prebacuje vratara Rudeša za poravnanje rezultata.

Sjajnu dubinsku loptu prema Juriću u 64. minuti je poslao Pršir. Napadač je opet izbjegao ofsajd, odlično prihvatio, predriblao golmana, namjestio se za šut i već smo vidjeli loptu u mreži kada se ispriječio Krušlin i odbio u korner.

Za vodstvo Gorice zabija u 68. minuti Mitrović. Akcija kreće od Pršira. Rukavina iz sredine za Štigleca, bek na petercu pronalazi Mitrovića, čiji posao je odlična reakcija za preokret rezultata.

Pa onda izravni crveni karton za Mitrovića u 76. minuti nakon neopreznog starta s leđa nad Topićem. Pisao se prvo žuti, no VAR soba je pozvala na provjeru izravnog crvenog kartona.

Pa kad se činilo da Rudeš ne može do pogotka ni s igračem više, našao se Petković pred Radoševićem i prebacio ga, a Munksgaard izbacuje s crte. Žalili su se igrači i klupa Rudeša duboko u sudačku nadoknadu, uvjeravali suce da je lopta prešla gol-liniju, no VAR soba nije se oglasila.