Home Izdvojeno Maratonci se vratili s Plitvičkih jezera

Maratonci se vratili s Plitvičkih jezera

U nedjelju, 4. lipnja, održan je 32. Plitvički maraton. Utrka je privukla oko 1 500 trkača iz cijele Hrvatske i okolnih zemalja.

Maraton klub Velika Gorica je nastupio s osmero članova u utrkama maratona i polumaratona. Renata Horvatek je završila maraton u vremenu 4:14:47 te se plasirala na 115. mjesto u ukupnom poretku te odlično 3. mjesto u kategoriji Ž45. Želimir Delač je istu stazu otrčao za 3:42:44 te je završio na 51. mjestu ukupno te se također okitio brončanim odličjem u kategoriji M55. U utrci polumaraton stazu je najbrže prošao Bruno Škrinjarić u vremenu 1:30:55 te je zauzeo 14. mjesto u ukupnom poretku i 6. mjesto u kategoriji MS. Odmah nakon njega, s vremenom 1:33:16 dolazi Mladen Tisaj te zauzima 18. mjesto ukupno i pobjedničko mjesto u kategoriji M45. U cilj potom ulazi i Matej Janjić u vremenu 1:36:54 (29. mjesto ukupno i 12. u kategoriji MS) i Danijel Dikšić s vremenom 1:46:43 (69. mjesto ukupno i 23. u kategoriji M35). Nedugo nakon Danijela, u cilj ulazi i Jasminka Zvonar s vremenom 1:48:05 te zauzima 75. mjesto ukupno i srebro u kategoriji Ž45. Dvije minute nakon Jasminke, u vremenu 1:50:26, u cilja ulazi i Damir Radanović te zauzima 89. mjesto ukupno i 11. u kategoriji M45.