Home Rekreacija Maratonci postigli osobne rekorde, Berislav Devčić otrčao ultramaraon od 12 sati

Vedrana Janjić je u 1. Hrvatskog atletskoj cestovnoj ligi potvrdila prvo mjesto

Članovi Maraton kluba Velika Gorica prethodnog su vikenda sudjelovali na 36. Polumaratonu Ivan Starek i Prvenstvu Hrvatske u ultramaratonu na 6 i 12 sati. Na Polumaratonu Ivan Starek je Josip Martinović s rezultatom 1h27min18sec postigao novi osobni rekord. S tim je rezultatom osvojio 52. mjesto generalke među 311 finišera, 51. mjesto od 236 muškaraca te deveto mjesto u kategoriji M40. Darko Radić je s rezultatom 1h27min58sec bio 61. ukupno, 60. među muškima i šesti u kategoriji M50. Hrvoje Mikulčić je postavio svoj novi rekord s vremenom 1h32min19sec. To je bilo dovoljno za 79. mjesto generalke, 77. među muškima i deveto u kategoriji M45.

Vedrana Janjić je također postigla novi osobni rekord s vremenom 1:37:50 i osvojila peto mjesto i drugo u Ž40. Jasminka Zvonar s vremenom 1:42:15 završila je 12 i prva u kategoriji Ž55. Edita Grgić je s vremenom 1:51:01 stala na 31. mjesto i šesto u kategoriji Ž50. U 1. Hrvatskog atletskoj cestovnoj ligi je Vedrana Janjić potvrdila prvo mjesto.

Berislav Devčić sudjelovao je na Prvenstvu Hrvatske u ultramaratonu. Nakon 12 sati prošao je 82.098 metara. Tim je rezultatom osvojio 31. mjesto od 51 trkača i trkačica koji su zabilježili plasman te 23. mjesto u muškoj konkurenciji. Devčić je bio prijavljen i u konkurenciji trkača na 6 sati, a za to vrijeme prošao je 45.811 metara i osvojio 77. mjesto.