Home Sport Kvarner bolji od Gorice

Kvarner bolji od Gorice

Voljom ždrijeba četvrtfinalni susret ovogodišnjeg Kupa Krešimira Ćosića spojio je dvije momčadi iz A1 lige, vodeći Kvarner i petoplasiranu Goricu. To je bila idealna prigoda za oba kluba da se plasiraju na Final Four odnosno završnicu košarkaškog kupa i igranje u ekskluzivnom košarkaškom društvu (Cedevita Cibona, Zadar).

U prvoj četvrtini nakon početnog vodstva Kvarnera (9:12, 11:14) raspoloženi Bariša Krasić okreće rezultat u korist Goričana (18:14) i vodstvo 21:16 drži do posljednje sekunde kada tricom smanjuje Dino Cinac (21:19). Drugu dionicu otvara sjajni Krasić s dvije uzastopne trice (27:19), Riječani odgovaraju tricama Siniše Štembergera i Šime Olivarija odnosno serijom 8:0 poravnavaju (27:27). Još jednom i posljednji put u ovom susretu Gorica vodi zaslugom Krasića (29:27), a kada je Dino Cinac tricom doveo Kvarner u vodstvo (29:30) domaći nisu više imali odgovora na bržu igru gostiju (31:38, 36:47). Riječani su u drugo poluvrijeme prenijeli višak od deset poena (39:49) i na početku treće četvrtine dvije uzastopne trice Davora Konjevića su naslutile da je pobjednik vjerovatno odlučen (41:55). Na kraju treće dionice semafor je pokazivao 62:77.

U posljednjoj četvrtini Krasić je nastavio simultanku protiv suparnika i uredno zabijao, ali je iznenada dobio pomagača u probuđenom Marku Petroviću koji je s tri trice skoro rastopio riječku prednost (72:81, 75:83, 78:83). Domaći su kod 80:83(!) imali dvije lopte za potpuni preokret, ali su ih olako izgubili. Trica Štembergera i dodatno bacanje (80:87), te poentiranje Marjana Čakaruna (82:89) i trica Maura Veljačića (84:92) bili su dovoljni za konačno slavlje igrača Kvarnera (86:95), koji su pogodili ukupno 17(!) trica iz 39 pokušaja.

Sjajna predstava Krasića i solidne partije Petrovića i Ivice Zubca nisu bile dovoljne Goričanima za nešto više od pristojnog poraza protiv momčadi koja je u rotaciji imala mnogo razigranije i efikasnije igrače. Statistika pokazuje da je startna postava Gorice (Petrović, Herendić, Zubac, Krasić, Primorac) postigla 80 poena, njena klupa 6(?!), dok su starteri Kvarnera (Veljačić, Čakarun, Konjević, Miličević, Štemberger) ubacili 61, a rotacija 34(!) poena.

Predsjednik Košarkaškog kluba Gorica Ivan Šuker je po završetku utakmice precizno pokazao na najbitnije zbog čega je uknjižen poraz: – Ozbiljnu utakmicu možete odigrati sa sedam igrača, ali je vrlo rijetko možete dobiti, pogotovo ako imate samo tri igrača koji odigraju na zahtjevnom nivou takve utakmice. Seriju propusta u drugoj i trećoj četvrtini ipak nije mogao ispraviti nalet u konačnici susreta.