Home Izdvojeno Košarkaši nastavljaju rasturati: Pobjeda i tučnjava u Splitu

Košarkaši nastavljaju rasturati: Pobjeda i tučnjava u Splitu

Košarkaši Gorice ostvarili su i treću pobjedu u trećem kolu A-1 lige, suvereno drže vrh nakon pobjede 91-76 protiv splitskog Universitasa. Nažalost, utakmicu je obilježio incident nakon kojeg su isključena tri igrača Universitasa, ali i naš Marko Petrović

Sve je počelo s gotovo nestvarno uvjerljivom pobjedom od 64 razlike, nastavljeno je sa sigurnih 30 razlike protiv jednog od najozbiljnijih protivnika u ligi, a nastavljeno je u subotu novom pobjedom, ovaj put od 16 koševa razlike. Ponovno je protivnik bio jedan od onih koji se smatraju najozbiljnijim konkurentima, splitski Universitas, ali pokazalo se da je Gorica jednostavno najbolja u ovoj konkurenciji. Završilo je 91-76, a pobjeda dodatno dobiva na težini kad se zna da je ostvarena u gostima. Nažalost, sve je začinjeno i tučnjavom.

Naime, u drugoj četvrtini došlo je do incidenta, poletjele su i šake, a epilog svega bila su četiri isključenja. Domaća momčad, bitno agresivnija u ovom obračunu, ostala je bez trojice igrača, Vrgoča, Marića i Šarića, dok je kod Gorice isključen Marko Petrović, ponajbolji igrač Sesarove momčadi i sin bivšeg izbornika Ace Petrovića.

Universitas je parirao Gorici do dok trenutka, no ovaj incident puno je više odmogao Splićanima nego našim košarkašima. U trećoj četvrtini Gorica je napravila veliku razliku, dobila je tih deset minuta s čak 20 koševa razlike i mirno privela utakmicu kraju. Ljubo Prgomet ubacio je 21 koš i bio najefikasniji igrač Gorice, 18 je dodao Ivan Majcunić, dok je Ante Mašić skupio 14 koševa, pet skokova i četiri asistencije.

Goričani su na vrhu tablice s tri pobjede u tri utakmice, a u prosjeku pobjeđuju čak 36,7 koševa razlike. U sljedećem kolu serija će se, nadamo se, nastaviti domaćim ogledom sa Šancem iz Karlovca, koji je na trećemu mjestu s dvije pobjede i jednim porazom. Kako sad stvari stoje, Gorica je veliki favorit i u toj utakmici, ali i u borbi za prvo mjesto u prvenstvu.