Home Izdvojeno Karatisti se vratili kući

Karatisti se vratili kući

Usprkos dugom putovanju koje je trajalo čak 14 sati, a uključivalo je tri presjedanja na aerodromima, naši karatisti iz Karate kluba Velika Gorica, iako umorni, otkrili su nam dojmove sa putovanja na Cipar i nastupa na Europskom karate prvenstvu.

-Prvi put da sam išao na Europsko putovanje, nemam ništa loše za reći, sve je bilo u redu i da nije bilo medalje, bilo bi odlično. Ovako je još bolje. – rekao nam je Kristijan Obrazović.
Kristijan Obrazović srebro Europsko prvenstvo

-Na natjecanju je bilo odlično, dojmovi su veliki,očekivao sam medalju, ostvario sam pobjedu i zadovoljan sam. Konkurencija je bila dobra, s dečkima sam već prije radio,u polufinalu sam izgubio od Rusa kojeg sam već prije dobio,al zadovoljan sam.- rekao je Igor Vrban.Igor Vrban bronca Europsko karate prvenstvo Cipar 2016

Kristijan je osvojio srebrnu medalju u kategoriji kadeti do 63 kilograma, dok je Igor Vrban osvojio broncu u kategoriji kadeti iznad 70 kilograma. Ines je bila peta.

-Bilo je dosta teško i naporno, ali pripremali smo se za to. U Samoboru sam bila prva, ovdje je više falilo možda i sportske sreće, ali eto, što je tu je. Jedno iskustvo više. – rekla nam je Ines.

Nastupom na Cipru zadovoljan je i izbornik i trener Goran Živković.

-Oni su krenuli izvrsnim putem. Kao kadeti osvajaju već medalje, a nama je cilj da budu kvalitetni seniori.-

Živković je prvi put bio u funkciji izbornika na prvenstvu. Početkom godine imenovan je zbornikom nacionalne selekcije u borbama za uzrast juniorki i mlađih seniorki, čime je, otkriva nam, ostvaren njegov san.Europsko karate prvenstvo Cipar 2016

-Kao izbornik sam bio tamo prvi put, sjedio sam odmah iza njih dok su trajale borbe. Sveukupni dojam je odličan. Rezultati su izvrsni, reprezentacija je ukupno osvojila jedno zlato, četiri srebra, i tri bronce.

Na Cipru su bili 4 dana. Pred njima je tjedan bez treninga, a slobodne dane iskoristit će i za odmor od ozljeda, posebno Kristijan kojem je u borbi stradao nos.

-Ova godina je malo lakša, Europsko natjecanje je završilo, i slijedeće je tek za godinu dana, tako da će vjerojatno sada biti neka pauza, i onda ćemo kasnije ponovno krenuti sa treninzima. Krajem godine je državno i balkansko prvenstvo i za to ćemo se sada pripremati.-rekla nam je Ines.

Otkrili su nam kako je hrana na Cipru duplo skuplja nego u Hrvatskoj, da su i plaće puno više, no gradovi nisu uređena kao kod nas. Ipak, natjecanje je odlično organizirano.medalje karate Europsko prvenstvo 2016

Hrvatska je na ovom prvenstvu koje se održavalo do 5. do 8. veljače osvojila ukupno osam medalja, a dvije su došle i u naš grad.