Home Rekreacija Karatisti “Centra” osvojili šest medalja na državnom prvenstvu

Karatisti “Centra” osvojili šest medalja na državnom prvenstvu

Nekima je ovo bilo prvo državno prvenstvo!

Mladi gorički karatisti imali su vrlo uspješan vikend u Prelogu na prvenstvu Hrvatske u karateu za mlađe uzraste. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno preko 700 karatista, a Karate klub Centar iz OŠ Nikole Hribara je na ovom državnom natjecanju nastupio s 12 natjecatelja. Njih čak šestero osvojilo je medalju! Ukupno su osvojili jedno zlato, jedno srebro i četiri bronce.

“Jako smo ponosni na ove rezultate jer nam pokazuju da imamo jednu odličnu generaciju s kojom ćemo puno raditi i koja će nam sigurno donijeti još mnogo medalja, a nadamo se jednog dana i hrvatskog reprezentativca ili reprezentativku.”, govori trener Josip Premužić.

Iz kluba najviše pohvaljuju Mihaelu Pavlečić koja je u uzrastu 2015. godište nakon tri odlične borbe osvojila zlatnu medalju u kategoriji -30kg. Uz Mihaelu, u finale je uspjela ući i Lara Dugonjić, ali ipak je protivnica u finalu ipak bila previše iskusna.

Bronce su osvojili Antonio Brletić, Franka Jerkin, Patrik Jeromić i Kim Kumic. Antonio je prošlogodišnji prvak Hrvatske, no ipak u polufinalu kategorije -49kg bolji je bio riječki karataš, a Franka Jerkin iznenađujuće gubi od predstavnice jednog splitskog kluba u 1. kolu, no kasnije kroz repasaž uspijeva dominantno osvojiti broncu.

Patriku i Kim je ovo bilo prvo državno prvenstvo i ostavili su odličan dojam, te zasluženo oboje osvojili brončane medalje. Kim u kategoriji 2014. god. -37kg, a Patrik u 2013.-om +44kg.