Home Izdvojeno Ivan Malić i Dino Bošnjak prvaci Hrvatske na 1500 i 5000 metara

Ivan Malić i Dino Bošnjak prvaci Hrvatske na 1500 i 5000 metara

Na atletskom Prvenstvu Hrvatske 2014. za mlađe seniore i seniorke, Velikogoričani Ivan Tigar Malić i Dino Bošnjak postali su prvaci Hrvatske na 1500m i 5000 metara.

malic1Ivan Malić je u dramatičnoj završnici dohvatio prvo mjesto ispred Čakovčanina Martina Srše i pobijedio s vremenom 3:53:50, dok je drugoplasirani Srša bio sporiji za samo 15 stotinki 3:53:65. Treće mjesto je pripalo Rudolfu Kralju iz AK Križevci (4:08:96).

akcija_skolarac3

U utrci na 5000m nije bilo nikakve neizvjesnosti. Dino Bošnjak je bio superioran i pobjegao drugoplasiranom Karlu Sušiloviću iz AK Svetice za punih minutu i dvadeset sekundi.

Dinovo vrijeme je bilo 14:22:95, dok je Sušilović u cilj ušao s vremenom 15:42:25. Tomislav Kukec iz AK Dinamo Zrinjevac zauzeo je treće mjesto istrčavši ovu dugu stazu za 15:44:86. Marko Čaić iz velikogoričkog Marathon kluba bio je osmi s vremenom 18:36:81.