Home Izdvojeno Gorički pikadist Ivica Cavrić viceprvak Europe u dvije kategorije!

Gorički pikadist Ivica Cavrić viceprvak Europe u dvije kategorije!

U Španjolskoj se održalo EDU Europsko prvenstvo u pikadu

U prošlom se tjednu u Španjolskoj održalo EDU Europsko prvenstvo u pikadu u nekoliko različitih disciplina. Jedan od predstavnika Hrvatske, a i Velike Gorice, bio je Ivica Cavrić koji je postigao odlične rezultate – postao je viceprvak Europe u dvije kategorije!

Nastupao je na trećem i petom danu prvenstva. Trećeg dana EDU europskog prvenstva na rasporedu je bilo pojedinačno prvenstvo Europe u disciplini 501 D.O. Cavrić je odličnom igrom po desnoj strani došao do same završnice posljednjih osam. U polufinalu je bio u paru s češkim reprezentativcem Hofmannom, a igralo se tko prije dva seta do tri lega. Cavrić je odlično krenuo u susret i prvi set dobio 3:1, u drugom setu je Čeh pružio veći otpor te poveo 2:1, ali naš Cavrić radi preokret u drugom setu na 3:2 i s ukupnim rezultatom 2:0 u setovima prolazi u veliko finale. U velikom finalu Cavrić bolje otvara susret i prvi set rješava u svoju korist s 3:1. U drugom setu Ricardo Perez Ibarra odličnom igrom dolazi do 3:1 u svoju korist, te ovo veliko finale odvodi u posljednji odlučujući set. Perez opet bolje otvara te vodi 2:1, nažalost Cavrić ne koristi mnogobrojne prilike za 2:2, te da meč odvede u posljednji leg i Ricardo Perez Ibarra ukupnim rezultatom 2:1 (1:3;3:1;3:1) osvaja naslov prvaka Europe u disciplini 501 D.O. Cavrić osvaja vrhunski rezultat – drugo mjesto.

Posljednjeg, šestog dana prvenstva, igrala se jedina službena disciplina – cricket. Ivica Cavrić, nakon što je već postao viceprvak Europe u disciplini 501 D.O., ponovio je svoj uspjeh i u cricketu, osvojivši drugo srebro na EDU europskom prvenstvu. Cavrić je briljantno napredovao kroz natjecanje, stigavši do polufinala gdje ga je zaustavio njemački reprezentativac Kai Gothardt. Nakon toga, nastavio je svoj put do srebra s lijeve strane ždrijeba. Za najmanje 4. mjesto morao je odigrati protiv svog reprezentativnog kapetana Vladimira Lešića. U vrlo napetom meču, Lešić je poveo s 1:0, ali Čavrić je uspio preokrenuti i pobjeđuje 2:1. Nakon toga ga je dočekao Danijel Lukić, njemački reperezntativac kojeg je Cavrić pobijedio uvjerljivom pobjedom. U finalu se ponovo susreo s Kaiem Gothardtom koji je odigrao maestralno te zasluženo pobjedom 3:0 osvojio naslov prvaka Europe. Cavrić je u ovom natjecanju postigao još jedan vrhunski rezultat te postao viceprvak Europe u cricketu.