Home Rekreacija Gorički maratonci zadržali visoko treće mjesto na KontinenTrail ligi

Gorički maratonci zadržali visoko treće mjesto na KontinenTrail ligi

Jasna Mikulić opet je briljirala i osvojila drugo mjesto te je sada vodeća u ženskoj konkurenciji lige

Članovi Maraton kluba Velika Gorica zabilježili su još jedan odličan nastup u sklopu KontinenTrail lige. Nastupali su na Ozalj & Vrhovac Trailu te osvojili treće mjesto čime su potvrdili ukupnu poziciju trećeplasiranog kluba nakon četiri održana kola.

U Ozlju je sudjelovalo devet članova, uključujući tajnika Brunu Škrinjarića, koji je u Vrhovcu pobijedio dvaput, 2020. godine na dugoj stazi i 2021. godine na kratkoj stazi. Škrinjarić je ove godine završio osmi, Vedran Planinšek devet, Matej Janjić 11, Nedeljko Babić 59. Vedrana Janjić je osvojila peto mjesto u konkurenciji 33 trkačice te drugo mjesto u kategoriji Ž40. Nakon četiri kola Vedrana je treća u ženskoj konkurenciji i vodeća trkačica u kategoriji Ž40.

Na dugoj stazi, s oko 23,5 kilometra trčanja, nastupilo je četvero naših. Hrvoje Mikulić je završio na 24. mjestu ukupno i sedmi u kategoriji M40, deveti u istoj kategoriji i 27. muški s rezultatom bio je Danijel Trgovac, dok je Marijan Malčević završio kao 29. muški i 11. u kategoriji 40.

Jasna Mikulić opet je briljirala i osvojila je drugo mjesto u ženskoj konkurenciji na dugoj stazi. Sada, nakon četiri kola, Jasna je vodeća u ženskoj konkurenciji lige. Danijel Trgovac je na drugom mjestu poretka duge staze.

Uz trail u Vrhovcu, sudjelovali su i na manjoj cestovnoj utrci u Međimurju u Donjem Kraljevcu na 3. Kraljevec Runu. Za Maraton klub Velika Gorica trčala je obitelj Prpa – Ivica Prpa je osvojio 15. mjesto među muškima i treće u kategoriji M50, Severina Prpa i Valerija Prpa sudjelovale su u upola kraćoj utrci. Severina je osvojila je 15. mjesto u ženskoj konkurenciji te treće mjesto među kadetkinjama, a Valerija25. mjesto u ženskoj konkurenciji i sedmo mjesto u kategoriji Ž40.