Home Izdvojeno Gorički karatisti iz Međimurja se vratili s 11 medalja

Gorički karatisti iz Međimurja se vratili s 11 medalja

U Nedelišću je ovog vikenda održan međunarodni karate turnir na kojem je sudjelovalo 509 natjecatelja iz 55 klubova i tri države. Gorički karatisti na Grand Prixu Međimurje osvojili su jedanaest medalja te zauzeli šesto mjesto ukupnog poretka.

– Karate klub Velika Gorica nastupio je s mlađim uzrasnim kategorijama jer nas u travnju očekuje prvenstvo Hrvatske za mlađe učenike, učenike i mlađe kadete. Nastupili smo s 14 boraca u ukupno 20 kategorija i osvojili jedanaest medalja, od čega jedno zlato, četiri srebra i šest bronci – rekli su iz kluba.

Zlato je osvojila Ema Novak u kategoriji učenice -44kg. Srebro su osvojili Andro Vuković (ml. učenici -26kg), Mihael Vuković (ml. učenici -38kg), Katja Braica (ml. učenice -32kg) i Dominik Kučan (ml. kadeti -57kg). Broncu su osvojili Mihael Potočki (ml. učenici -26kg te učenici -30kg), Ivan Ivelj (ml. kadeti -36kg), Kiara Brstilo (ml. kadetkinje -40kg), Nikola Suša (ml. učenici -34kg) i Lucija Kirinić (učenice -32kg).

Još su nastupili Filip Kaurin, Karla Valentinčić, Monika Grubeša i Mario Radoš.

Karate klub Velika Gorica sudjeluje na završnim pripremama za Europsko prvenstvo na kojem će nastupiti Igor Vrban u kategoriji kadeta +70kg te Kristijan Obrazović u kategoriji juniora -61kg. Pripreme se održavaju u Daruvaru do 4. veljače.