Home Sport Goričke taekwondašice kadetske prvakinje Europe

Goričke taekwondašice kadetske prvakinje Europe

S tri zlata, srebrom, broncom, tri peta i četiri deveta mjesta osvojile su prvo mjesto i naslov prvakinja Europe

Članice Taekwondo kluba Velika Gorica su tjedan dana boravili na Malti gdje su sudjelovale na kadetskom prvenstvu Europe. Na Europskom prvenstvu nastupalo je 400 natjecatelja iz 30 Europskih država.

Na prvenstvu Europe gorički klub i Grad predstavljala je Ema Bakula u kategoriji kadetkinja -29kg. “Ema je zaustavljena u borbi za medalju od predstavnice iz Turske i s tim porazom zauzela je 5.mjesto na Europskom prvenstvu u pojedinačnom plasmanu. Za našu mladu sportašicu nastupi za Hrvatsku reprezentaciju su veliki poticaj i motivacija za daljnji rad i vjerujemo kako će u narednim godinama Ema biti još bolja.”, objašnjavaju iz kluba te napominju kako je Ema ove godine odradila i Svjetsko kadetsko prvenstvo na kojem je zauzela 9.mjesto.

U ekipnom plasmanu ženska kadetska reprezentacija je s tri zlata, jednim srebrom, jednom broncom, tri peta i četiri deveta mjesta osvojila prvo mjesto i naslov prvakinja Europe.