Home Izdvojeno Gorica prvi put ove sezone pobijedila Varaždin, ozlijedio se Mrzljak

(Belcar 42′, Drožđek 90′; Rukavina 25′, Mitrović 27′, Pršir 78′, Jurić 80′)

VARAŽDIN: Zelenika, Boršić – Ba – Nekić – Vukčević, Belcar – Postonjski – Lusavac, Šego – Dabro – Mitrovski
GORICA: Banić, Štiglec – Leš – Maloča – Munksgaard, Mrzljak – Soldo, Rukavina – Pršir – Mitrović, Matavž

Glavni sudac: Dario Bel

U utakmici 28. kola Supersport HNL-a na stadionu Varteks HNK Gorica pobijedila je NK Varaždin rezultatom 2-4.

U debiju na klupi Gorice, morao je Rajko Vidović reagirati u ranoj fazi utakmice. Ulaskom Lazarova umjesto ozlijeđenog Mrzljaka, Pršir se vratio natrag. Početkom drugog dijela ozlijedio se i Matavž, a s Jurićem je uveo i Majstorovića namjesto Mitrovića.

Gorica je utakmicu završila s dvojicom napadača. U završnici je umjesto Rukavine Vidović dao dvadeset minuta povratniku Vujnoviću te je učvrstio zadnju liniju zamjenom Munksgaarda za Krizmanića.

Ovo je prva pobjeda Gorice protiv Varaždina ove sezone.

Memento mori Mrzljaka, Rukavina briljirao

Rano je igru bio primoran napustiti Filip Mrzljak. Kapetan Gorice u 19. minuti sam se i bez lopte srušio na teren. Kao opomenuti, igrači su se probudili i gledali smo odlično prvo poluvrijeme. Zabilježili smo u otvaranju tek dalekometni pokušaj Rukavine i dobru obranu Zelenike.

U 25. minuti Rukavina za vodstvo Gorice. Ubacio je Munksgaard, a Rukavina iskoristio lošu reakciju Vukčevića za projektil iz poluvoleja s 12 metara. Rukavina je u 27. minuti asistirao za drugi pogodak Gorice. Nakon kombinacije sa Štiglecom, pretrčao je Vukčevića i ubacio nisko. Loptu na petercu dira Matavž, a u mrežu zakucava Mitrović. Zelenika je u obje situacije bio nemoćan.

U 30. minuti Goricu spašava vratnica. Dijagonala Mitrovskoga s desnog ruba šesnaesterca kroz šumu igrača se odbija do stative. Varaždin zabija pogodak u 42. minuti. Šego je prošao Munksgaarda pa odlično kroz stoperski par Gorice proigrao Belcara. Banić istrčava, no veznjak Varaždina je dobro primio loptu i prebacuje ga.

Nije dobro poluvrijeme odigrao Banić. Osim što ga je Belcar pročitao, imao je nekoliko loših reakcija u svom petercu. Dobio je udarac u nogu, a u drugom poluvremenu i još dva.

Pršir i Jurić riješili utakmicu

Varaždin je bio nešto bolji u nervoznom i rastegnutom faulima drugom poluvremenu. Pokušali su Dabro i Belcar te dva puta Mitrovski. U 74. minuti Maloča je pri čišćenju ispred Dabre nakon slobodnjaka Postonjskoga zamalo zakucao u vlastitu mrežu.

Na dodavanje Jurića, Pršir se 78. minuti našao u prilici i nije propustio riješiti utakmicu. Nekić se okliznuo, Ba krivo uklizao. Bravurozno je Pršir loptu prošetao pored dvojice da bi pucao prije no što se ukaže treći. I vratio je Pršir uslugu već u sljedećem napadu. Jurić je odlično utrčao i lijevom nogom snažno pospremio između vratnice i golmana Varaždina za četvrti pogodak Gorice.

Konačni rezultat utakmice postavio je u 90. minuti Drožđek nakon što je Gudelj produžio dodavanje Mitrovskog.