Home Izdvojeno Gorica pobijedila Slaven Belupo, Matavž prekinuo seriju poraza

Gorica pobijedila Slaven Belupo, Matavž prekinuo seriju poraza

(Matavž 59′)

GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Munksgaard, Mrzljak – Pršir, Rukavina – Lazarov – Mitrović, Matavž
SLAVEN: Sušak, Bosec – Međimorec – Boras – Štefulj, Agbekpornu – Lepinjica, Liber – Mioč – Murić, Štrkalj

Glavni sudac: Ante Terzić

U 24. kolu Supersport HNL-a na Gradskom stadionu HNK Gorica pobijedila je NK Slaven Belupo rezultatom 1-0.

Jeličić je u standardnoj formaciji 4-2-3-1 krenuo s Lazarovim u sredini i Rukavinom na lijevom krilu i osjetila se kroz mlako prvo poluvrijeme određena svježina u protočnosti prema bokovima. Unatoč doprinosu, Rukavinu je na poluvremenu zamijenio Jurić, a Lazarova sredinom drugog dijela Soldo.

Deset minuta prije kraja, kada je Slaven konačno pokušao napasti, trener Gorice umjesto strijelca Matavža uveo je braniča Leša, i obrana je izdržala za prekid crnog niza.

Bez previše sadržaja u prvome dijelu

Iako je prvi zaprijetio Slaven preko Murića, otvaranje utakmice pripalo je Goričanima. Nakon odlične kombinacije Štigleca i Rukavine u 9. minuti, Matavž je gurnuo kroz dvojicu u prostor. Da je Mitrović zabio, provjeravalo bi se je li linijski sudac ispravno signalizirao nedozvoljenu poziciju.

Nekoliko minuta kasnije Štiglec je pokušao glavom, a Rukavina je u 17. minuti zamalo zakasnio na ubačaj nakon što je Lazarov odlično proigrao Mitrovića.

Slaven je odgovorio već u sljedećoj akciji. Mioč je snažno i precizno pucao s dvadesetak metara, no nije iznenadio Banića. Da prostor nije bio dobro pokriven, moglo je biti opasno i kada se u 22. minuti Štrkalj ubacio ispred neopreznog Mrzljaka.

Pritisnuli su Farmaceuti na desetak minuta zadnju liniju Gorice, no odustali su od presinga nakon precizne tranzicije Lazarova za Mitrovića kroz rupu koja je nastala u sredini.

Matavž prekinuo seriju loših rezultata

Gotovo ništa nije se dogodilo početkom drugoga dijela. Slaven je pokušao presing, Gorica kontrapresing, ali sve u mlakom tempu i bez inicijative prema naprijed.

Onda se u 58. minuti lopta odbila od Krizmanića lopta do Libera, a on iz dobre pozicije s desetak metara puca loše i vrlo skoro zbog toga biva kažnjen. U napadu Gorice koji je uslijedio Jurić je prebacio za Lazarova, čije dodavanje Pršir snažno isprve plasira u donji lijevi kut, što Sušak brani. Gol je pao iz kornera koji je uslijedio. Ubacio je Pršir duboko na drugu, Krizmanić glavom spušta, Matavž se okreće na rubu peterca i vratar Slavena je sada nemoćan.

Slaven je pritisnuo tek u samoj završnici utakmice. U 79. minuti nakon kornera je Krizmanić prisebno ispred Međimorca zaustavio loptu da je pokupi Banić. U 81. minuti Šakota je u slalomu prošao između Mrzljaka i Munksgaarda samo da bi pucao s desetak metara visoko iznad gola.

Gorica u srijedu na Maksimiru protiv Dinama igra četvrtfinale Kupa Hrvatske.