Home Sport Gorica opet izgubila

Gorica opet izgubila

Rukometaši Gorice su zaboravili pobjeđivati, jer kako drukčije okarakterizirati njihovu nemoć u ovogodišnjem prvenstvu i nakon osmog poraza u devet susreta. Samo jedan bod (neodlučeno protiv Medvešćaka) je katastrofalna bilanca velikogoričkog premijerligaša i budi zle slutnje o gubitku najvišeg statusa u hrvatskom rukometu.

Protiv Zameta Gorica je izgledala u prvom poluvremenu vrlo dobro, i ne samo zbog vodstva od dva razlike. Kada je domaća momčad u nastavku povela 16:13 i propustila zrele prilike da napravi razliku od 4 do 5 pogodaka, sve se preokrenulo. Gosti su iskoristili totalnu konfuziju domaćih i serijom 6:0 prešli u vodstvo 16:19 (37’15”) koje više nisu ispustili. Kreator preokreta bio je Josip Jurić-Grgić koji je u tom furioznom naletu zabio 5 od Zametovih 6 golova. Gorica se uspjela nakon 18:21 približiti na 20:21, ali kada je Zamet poveo 20:25 (43’57”) bilo je očito da je utakmica usmjerena prema poražavajućem kraju. Riječani su do kraja utakmice rutinirano kontrolirali igru i rezultat, te zasluženo uknjižili nove bodove.

Vratar Zameta Dino Slavić (16+1) branio je sjajno tijekom  cijelog susreta, već u prvom poluvremenu imao je 10 obrana. Jednako tako dobro u prvom djelu branio je također domaći vratar Josip Dijanić (9+1). U redovima Gorice standardno je na visokom nivou odigrao Adam Seferović, a vrlo ugodno je iznenadio Ivan Senta, koji je s malom minutažom bio drugi strijelac domaćina. U sastavu nije bilo Laljka zbog ozljede ramena.