Home Izdvojeno Gorica ima novog svjetskog prvaka: Dominik Počekal osvojio je juniorsko zlato u...

Gorica ima novog svjetskog prvaka: Dominik Počekal osvojio je juniorsko zlato u bacanju diska

Član velikogoričkog Atletskog kluba za osobe s invaliditetom ”Uspon”, Dominik Počekal, jučer je osvojio svjetsko juniorsko zlato u bacanju diska. Medalju je osvojio drugog dana  natjecanja na Svjetskom juniorskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom koje prvi put organizira WPA (World para Athletics – bivši IPC Athletics). Prvenstvo se održava od 3. do 6. kolovoza u švicarskom Nottwilu u poznatom Centru za paraplegiju. Dominik je u kategoriji F57 bacanjem diska postigao osobnim rekordom od 23,24 metara.

Atletičari i atletičarke se nadmeću u dvije starosne kategorije do 18 godina i do 20 godina. Hrvatske boje brane u dobi do 18 godina Petra Štruklec u kugli, disku kategorije niskih rastom F40/41, Dominik Počekal u kugli i disku F52 – 57 i Erik Fabian Kaurin u kugli i disku osoba s amputacijama F42 – 46, dok u dobi do 20 godina nastupa Matej Kačmarčik u kugli i disku kategorije osoba s cerebralnom paralizom F35 – 38.

U Nottwilu se natječe 275 sportaša iz 41 zemlje.