Home Izdvojeno FOTO Gorički košarkaši porazom protiv Cibone nastavili negativni niz

FOTO Gorički košarkaši porazom protiv Cibone nastavili negativni niz

Sinoć je u Gradskoj sportskoj dvorani u Rakarskoj odigrana utakmica 16. kola muške A-1 košarkaške lige. Na domaćem terenu KK Gorica izgubila je od KK Cibone s deset poena razlike – 70:80.

Prva i zadnja četvrtina bile su vrlo izjednačene, a svoju prednost Cibona je izborila u drugoj i trećoj. U prvoj četvrtini Goričani su čak poveli sa sedam poena razlike. U zadnjim minutama posljednje četvrtine smanjili su 18 poena razlike na 10. Najefikasniji gorički igrači bili su Ante Mašić s 20 i Javan Rodd Felix s 19 poena. Ciboni su najviše poena donijeli Željko Šakić 19 te Luka Žorić 14.Košarka Gorica - Cibona (4)

Goričani su odigrali vrlo dobru utakmicu bez svojih ponajboljih igrača Vrbice i Petrovića, a novi američki igrači Javan Rodd Felix i Trey Cornelious McDonald još nisu pokazali sve što mogu. – Vidjelo se da novi momci još nisu u sistemu, pogotovo da Amerikanci nisu u formi. Da mi je netko prije utakmice ponudio ovakav rezultat, ja bih ga objeručke prihvatio. Ponosan sam na momke i čestitam im ovim putem. Čestitam i Ciboni koji su zaista klasa iznad. Mi se fokusiramo na prvu utakmicu koja je nama bitna, 25. veljače protiv Alkara. U međuvremenu igramo protiv Cedevite, slična utakmica kao i s Cibonom. Idemo dati sve od sebe bez pritisaka – poručio je Boris Džidić, trener KK Gorica.

Debi na jučerašnjoj utakmici imao je mladi Ante Jukić, domaći igrač koji je na parketu odigrao pet minuta i za Goricu osvojio jedan poen. Njegovom igrom bio je zadovoljan i trener Džidić.GoricaCibonaKosarka (16)

Igrom svoga tima zadovoljan je i trener gostiju. – Rutinska pobjeda, ali umorni smo mentalno. Prije nepunih 48 sati smo igrali. Teško je u tom ritmu. Pokušali smo danas da rasporedimo minute. Idemo dalje, već za dva dana igramo novu utakmicu protiv Budućnosti. Gorica je korektna. Kada smo vidjeli da imaju par ozlijeđenih igrača, možda su ih moji na neki način podcijenili – rekao je nakon utakmice Damir Mulaomerović, trener KK Cibone.Košarka Gorica - Cibona (10)

KK Gorica nakon 16 odigranih utakmica i dalje ima tri pobjede, a za njih važna utakmica igra se 25. veljače protiv Alkara. Trenutno se nalazi na 12. mjestu tablice, a sljedeća na redu je utakmica u gostima protiv Cedevite u Domu sportova u Zagrebu.

KK Gorica – KK Cibona 70:80

16:16, 19:25, 11:15, 24:24

KK Gorica: Jukić (1), Tomić N. (.), Šutalo (6), Petrović(.), Mašić (20), Vrbica(.), Tomić L. (3), McDonald (7), Felix (19), Prgomet (9), Radoš (5)

KK Cibona: Reynolds (7), Uljarević(.), Šakić (19), Marinelli (2), Marić (11), Žorić (14), Bošnjak (2), Rozić (10), Sulejmanović (5), Mandić (.), Joksimović (10), Gospić (.)Košarka Gorica - Cibona (9)