Home Izdvojeno FOTO Dodijeljene stipendije za pet mladih i talentiranih goričkih sportaša

FOTO Dodijeljene stipendije za pet mladih i talentiranih goričkih sportaša

Danas je Zajednica športskih udruga Grada Velike Gorice s petero mladih i nadarenih sportaša potpisala ugovore o dodjeli stipendije. Dobitnici stipendija u iznosu od 100 eura mjesečno u 2024. godini su Ema Filković (KK Velika Gorica), Antonija Jozepović (OK Velika Gorica), Edita Zvonarić (JK Pinky), Leonardo Kovačić (HK Velika Gorica 1991) i Tena Pereković (JK Kokica).

Leonardo Kovačić je prošle godine osvojio titulu viceprvaka na U15 prvenstvu Hrvatske u hrvanju slobodnim načinom u kategoriji do 75 kg. Osvojio je brončanu medalju za hrvatsku reprezentaciju u konkurenciji osam zemalja.

Ema Filković je s juniorskom karate reprezentacijom osvojila brončanu medalju na Balkanskom prvenstvu. Nastupila je početkom godine na pojedinačnom europskom prvenstvu u kategoriji do 66 kg.

Džudašica Tena Pereković ove je godine osvojila Pokal Murske Subote (U16 do 52 kg) i treće mjesto na državnom prvenstvu U18 do 42 kg. Lani je osvojila Zrinski open, Kup Samobora, Pokal Žirov, Turopoljsku frku, U14 prvenstvo Hrvatske, Kup Turopolja, Pokal Beltincev, Lika kup i Prvenstvo Zagrebačke županije.

Edita Zvonarić lani je na državnim U16, U21 i U23 prvenstvima u džudu osvojila tri medalje. Prvakinja je Zagrebačke županije do 70 kg.

Antonija Jozepović osvojila je 2023. godine kao kapetanica ekipe iz Habdelića treće mjesto na državnom prvenstvu za 7. i 8. razrede osnovne škole. Igra za Odbojkaški klub Velika Gorica, koji nastupa u jedinstvenoj drugoligaškoj Prvoj ligi.

Ništa ne veže ljude kao sport

Stipendije su dodijeljene za sportski rezultat i prema socijalnom statusu. “Ovo je prvi put od osnutka ZŽUGVG da se stipendije dodjeljuju ovoj kategoriji mladih sportaša”, najavili su događaj iz ZŠU.

“Ove su godine povećana sredstva u odnosu na prošlu godinu i otvorila se mogućnost da izvršni odbor realizira ideju koju već dugo imamo. Hvala gradonačelniku i gradskom vijeću koje je donijelo odluku. Brojimo preko 7000 članova, 5200 mladih do 18 godina, oko 300 trenera. Rastemo kako raste naš grad”, rekao je prilikom potpisivanja ugovora predsjednik ZŠUGVG-a Goran Kovačić.

U ime stipendista zahvalila je Ema Filković, a u ime roditelja sportaša gđa. Pereković.

Potpisivanju su nazočili gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar, njegov zamjenik Neven Karas te pročelnica Lana Krunić-Lukinić. “Konačno smo krenuli u proces stipendiranja sportaša. Ovo će postati standard, još više stipendija dodjeljivat ćemo u budućnosti”, rekao je Ačkar.

“Mandela je rekao da ništa ne veže ljude kao sport. Samo onaj tko je zaslužio odličan zna kolika je to žrtva i odricanje. I dalje ćemo vas pratiti. Nemojte se umoriti, nemojte odustati od sporta”, poručio je.

Ačkar je naglasio da je ulaganje u sport najbolja prevencija problema mladeži. Kazao je da su povećana sredstva sportskim udrugama i osnovani novi savezi te da je Gorica jedini grad u Hrvatskoj koji je na sebe preuzeo obvezu plaćanja režija i liječničkih pregleda svih klubova. Rekao je da će Grad adekvatno odgovoriti na problem nedostatka športske dvorane.