Home Sport Dva gola Ndockyta samo za remi s Belupom, Mujdža i Krnjić znaju...

Dva gola Ndockyta samo za remi s Belupom, Mujdža i Krnjić znaju što rade

Početni sastavi:

GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Munksgaard, Pršir – Raspopović, Mitrović – Mrzljak – Ndockyt, Vujnović
SLAVEN: Sušak, Štefulj – Međimorec – Racic – Bosec, Agbekpornu – Hlevnjak, Hoxha – Mioč – Crnac, Ortiz

Glavni sudac: Goran Pečarić

U prvoj utakmici šestoga kola Supersport HNL-a Gorica je na Gradskom stadionu odigrala sa Slaven Belupom neriješeno 2-2.

Mujdža je krenuo s Munksgaardom i Ndockytom na desnoj strani, pa je igra Gorice išla po sredini i preko lijeve. Lopta je prolazila, Štiglec i Mitrović su bili borbeni, ali ne i učinkoviti.

Na poluvremenu je, zamijenivši Danca, privremeni trener Gorice uspostavio standardnu vezu Raspopović-Majstorović. Potom je ubacio Solda (umjesto Pršira) i Kapulicu (umjesto Mitrovića) da pritisnu zadnju liniju Slavena, a u završnici je, umjesto Mrzljaka, da zabije gol poslao Antu Mateja Jurića.

Dva prekrasna gola za momčad iz Turopolja postigao je Merveil Ndockyt. Posvetio ih je nedavno preminuloj sestri.

Nisu Mujdža i Krnjić dobili Slaven Belupo, no taktički su dobro izveli utakmicu. Gorica je zadnjih pola sata utakmice dominirala. Utakmicu je s tribina gledao bivši strateg kluba Željko Sopić.

GOL I OZLJEDA

Ništa značajno se u prvome dijelu nije dogodilo sve dok Mrzljak iz sredine u četvrtoj minuti nadoknade nije dodao ulijevo za Ndockyta, koji je s dvadesetak metara lijepo pogodio za vodstvo Gorice.

Jedini događaj za Slaven u prvome dijelu valjda neće biti značajan: Dilana Ortiza nakon sudara s Krizmanićem u 23. minuti s terena su pri svijesti odvezla kola hitne pomoći.

TRI GOLA U DESET MINUTA

Sasvim drukčija utakmica u drugome dijelu. Slaven je izjednačio u 50. minuti. Mioč je ubacio iz kuta, Agbekpornu je glavom proslijedio do Hoxhe, a on zakucava u Banićevu mrežu.

Par minuta kasnije, dugu loptu s peterca na suprotnih šesnaest je odlično smirio Vujnović. Utrčava Ndockyt i desnom nogom daje još jedan jako lijepi gol za vodstvo Gorice.

Odmah potom, nakon ubacivanja s lijeve strane lopta se od glave braniča odbila do Mioča, koji iz prve puca i uz pomoć bloka pogađa za izjednačenje.

Moglo je biti još golova. Značajna je Vujnovićeva šansa iz 72. minute. Dobro je Crnogorac pucao iz okreta, no zaustavila ga je vratnica.

Dobru utakmicu odigrao je Jurica Pršir. U prvome dijelu imao je dva dobra ubacivanja, a u drugome odličan udarac iz daljine, koji je Sušak obranio.

Sljedeću utakmicu nogometaši Gorice igraju sljedeću subotu u Kranjčevićevoj protiv Rudeša.