Home Izdvojeno Dino Bošnjak prvak Balkana u krosu

Dino Bošnjak prvak Balkana u krosu

Prošle nedjelje je u Vrbovcu održano Prvenstvo Balkana u krosu koji su organizirali Atletski savez Hrvatske i Atletski klub Sveti Vid Vrbovec. Ugostili su najbolje trkače iz regije na 59. izdanju natjecanja na kojem je nastupilo nekoliko hrvatskih reprezentativaca među kojima i Velikogoričan Dino Bošnjak.

Bošnjak je u utrci slavio ispred turskog dvojca sa odličnim vremenom od 24:19. Dino je osvojio prvo mjesto za osam sekundi ispred Sabahattina Yildirmca. Treći je bio Suat Karabulak sa vremenom 25:05. Natjecatelji i natjecateljice su trčali na stazi dužine 8 km.

dino bošnjakReprezentaciji Hrvatske je jedini naslov pobjednika donio Dino Bošnjak, član Atletskog kluba Velika Gorica. Najuspješnije ekipne rezultate je imala Turska koja je od 18 pojedinačnih medalja osvojila čak 10 te pet od šest ekipnih naslova prvaka Balkana. Hrvatski su seniori zauzeli četvrto mjesto.