Home Izdvojeno Crni vikend VG-sporta: Izgubili i košarkaši i rukometaši…

Crni vikend VG-sporta: Izgubili i košarkaši i rukometaši…

Iznimno važnu utakmicu igrali su košarkaši Gorice na svom parketu protiv Splita, posljednje momčadi Lige za ostanak. Pobjeda bi donijela puno mira i sigurnosti u sljedećim kolima, ali nije se dogodilo. Splićani su slavili 83-77 u utakmici u kojoj su se ove dvije momčadi izmjenjivale u vodstvu, padale i dizale su u različitim fazama utakmice, da bi u završnicu gosti ušli s čak deset koševa viška nepune dvije minute prije kraja. Dvije “lude” trice iskusnog Bariše Krasića donijele su Gorici šansu da napravi čudo, ali nedostajalo je koncentracije, možda i malo sreće u dramatičnoj završnici.

– Čestitam Splitu, zaslužena pobjeda – počeo je svoj osvrt trener Gorice Zvonimir Kovačević.

Gledao je u statistiku dok je govorio, kao da je tražio objašnjenje što se dogodilo, gdje leže uzroci poraza.

– Opet su nam problem bile velike rupe u koncentraciji. Kažu da smo mlada momčad, da se zato to događa, ali ja to ne priznajem. Jednostavno si ne smijemo dozvoliti ovakve stvari, da iz dobre igre, nakon druge četvrtine u kojoj primiš deset poena, u drugom poluvremenu primiš 50. To je stvar koncentracije i timskog rada puno više nego želje. Vjerujem da svatko od ovih igrača želi, da se potroši maksimalno, no pitanje je koliko možemo i koliko smo koncentrirani da napravimo zacrtano – kazao je Kovačević.

Ovoga puta nisu bili dovoljno koncentrirani, “žuti” su u tom segmentu bili za nijansu bolji i odnijeli bodove. Gorički motor Roko Rogić pokušavao je povući, bio je na korak do “triple-doublea” (14 koševa, devet skokova i osam asistencija), ali šutirao je slabih 3-15, imao čak sedam izgubljenih lopti… Borba za ostanak se nastavlja, no bit će tu svega do kraja sezone.

– Ostanak moramo osigurati i vjerujem da ćemo to ostvariti. Sigurno je da će se voditi velika bitka, svi osim Jollyja i dalje su u igri za ispadanje – zaključio je trener Kovačević.

GORICA – SPLIT 77-83 (16-26, 23-10, 16-22, 22-25)

GORICA: Gazić 15, Majcunić 8, Ušić 8, Petrović, Krasić 17, Joksimović, Kuga, Herendić 5, Rogić 14, Lončar 10, Pešut.

SPLIT: Glavinić 11, I. Vučić, Kotrulja, Mustapić 16, Markulin 5, Filipović 7, Đugum 12, K. Vučić, Dijan 11, Matić 6, Tešija 10, Dominović 5.

RUKOMETAŠI ZAMETA U RIJECI BOLJI OD GORICE

Nakon 15 minuta rukometaši Zameta su prvi put otišli na četiri gola razlike (9-5) i do kraja je Gorica bezuspješno lovila taj zaostatak. Uspjela je nekoliko puta doći i na dva gola razlike, ali sredinom drugog dijela Zamet je otišao na 27-19 i prelomio ovaj susret. Završilo je plus četiri, 34-30.

Domagoj Ferenčina je imao “revolverašku” večer, za sjajnih 12 golova potrošio je 20 lopti, Lucian Bura dodao je sedam golova, a golmani su kombinirano skupili 15 obrana. Nažalost, nije bilo dovoljno. Na drugoj strani Valković 11, Jelušić osam i Vučko šest golova, ali u domaćim redovima bilo je više raspoloženih igrača.