Home Sport Buna slavila u Obrezini

Buna slavila u Obrezini

Buna je opravdala ulogu favorita i lakše je došla do pobjede nego što bi to mogao sugerirati konačni rezultat. U prvih petnaest  minuta obje momčadi su promašile po jednu zrelu prigodu, ali mreže su se ubrzo zatresle. U 18. minuti sijevnuo je kontranapad gostiju, Svekrić je primio loptu malo ulijevo i onda s 15 metara prizemnim udarcem pogodio malu mrežicu na suprotnoj strani. Domaći su uzvratili na identičan način, a Marić je bio mnogo mirniji i precizniji nego desetak minuta ranije, plasirana lopta završila je u donjem kutu za izjednačenje.

Brzi slom

Gosti su diktirali događanja na terenu i obrana domaćih bila je na velikim iskušenjima. Pogrešku stopera J. Tadića  u 33. minuti koristi hitri R. Zlodi i hladnokrvno pored Karasa pogađa  za novo vodstvo svoje momčadi. Obrezinci su bili grogirani, a onda ih je, po idealnom vremenu za igru, zaledio novi pogodak u njihovoj mreži. Grđan je izbjegao zaleđe sporovozne obrane, pobjegao je po desnoj strani i ubacio na peterac,  Svekrić je neometano zakucao loptu u nebranjenu mrežu. Neposredno pred odmor Vučilovski je propustio smanjiti prednost gostiju kada nije uspio iz blizine ubačaj Dure proslijediti iza vratara Đurašina.

Crveni kartoni

Utakmica se od polovice drugog poluvremenu pretvorila u festival prigovora na sudačke odluke, nervozne reakcije i nečiste startove, laktarenje i naguravanje. Domaćin je prednjačio u sporenju sa sucem Marićem, pa je to platio s dva isključenja, Duro je morao napustiti igru u 69., a J. Tadić u 85. minuti. Prije drugog isključenja najbolji igrač domaćih Kovač postigao je prekrasan pogodak iz slobodnog udarca s 20 metara u bliže rašlje i smanjio prednost Bune.

Mladost – Buna 2:3 (1:3)

Obrezina. Igralište Mladosti. Gledatelja 100. Nedjelja, 27.10.2013., 14 sati. Sudac: Zvonimir Marić (Vrbovec)  7. Pomoćnici: Nenad Hendak (Tučenik) i Perica Mande (Peskovec). Strijelci: 0:1 – Svekrić (18), 1:1 – Marić (20), 1:2 – R. Zlodi (33), 1:3 – Svekrić (37), 2:3 – Kovač (83).

MLADOST: Marko Karas 6, Franjo Periša 6, Marko Lucin 6 (od 65. Stjepan Martinić 6), Matija Antolović 6.5, Josip Tadić 5.5, Zvonko Fisel 6.5 (od 56. Jakov Baškarada 6), Marijo Tadić 6 (od 83. Čumpek -), Anel Kovač 7, Dubravko Vučilovski (cap.) 6, Ante Marić 6.5, Ibrahim Duro 5.5. Trener: Mario Črljenec 6.

BUNA: Stjepan Đurašin 6.5, Marko Rak 6.5, Marko Kovačić 6.5 (od 46. Josip Srbljić 6), Robert Huđber 6.5, Mario Golubić 6.5, Marko Tičarić 7, Ivan Grđan (cap.) 7 (od 61. Antonio Mrkonjić 6), Ivan Zlodi 6.5 (od 68. Mišel Vujnović 6), Hrvoje Svekrić 7.5 (od 88. Filip Hajduk -), Alen Lovrić 7, Robert Zlodi 7.5 (od 82. Josip Ištvanić -). Trener: Željko Zagorac 7.

Crveni kartoni: Duro (69. drugi žuti karton), J. Tadić (85. drugi žuti karton).

Igrač utakmice: Robert Zlodi.