Home Izdvojeno Banić spasio Goricu od težeg poraza na Rujevici

Banić spasio Goricu od težeg poraza na Rujevici

(Pašalić 7′)

HNK RIJEKA: Labrović, Goda – Dilaver – Mitrović – Smolčić, Selahi, Pjaca – Janković – Fruk – Pašalić, Yansane
HNK GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Munksgaard, Mitrović – Soldo – Mrzljak – Ndockyt, Vujnović – Jurić

Glavni sudac: Duje Strukan

U 13. kolu Supersport HNL-a HNK Gorica je na Rujevici izgubila od HNK Rijeke minimalnim rezultatom 1-0. Sačuvala je Rijeka pogodak iz rane faze igre, a razlika je mogla biti i veća da na vratima Gorice nije stajao sjajni Ivan Banić.

S namjerom da iznenadi Sopića, Jeličić je krenuo s dva napadača, bez Pršira u sredini i bez Raspopovića na boku. Igra nije bila dobra, desna strana kao da nije postojala, i kroz višestruke rotacije vratila se je Gorica u drugom dijelu u uobičajenu formaciju. Izgledalo je brže i čvršće, no izrađena je samo jedna prilika, i najbolja šansa za remi ukazala se je tek u sudačkoj nadoknadi nakon velike pogreške braniča Rijeke.

Umalo se je obilo o glavu, no Sopić je utakmicu taktički zatvorio petim igračem u zadnjoj liniji.

RIJEKA PROTIV BANIĆA

Gorica je na početku utakmice pokušala držati loptu, no visoki presing otvorio je prostor za pogreške u zadnjoj liniji i domaća momčad brzo je preuzela inicijativu.

Rijeka je povela već u 7. minuti. Pašalić je primio na dvadesetak metara Frukov pas i snažno ljevicom opalio do bliže stative, od koje se lopta odbila u Banićevu mrežu.

Ivan Banić briljirao je u prvom poluvremenu. Obranio je Mitrovićev odbijanac nakon ubacivanja s desne strane (4′), ispružio se na neugodan udarac Selahija s 25 metara (19′), nogom skinuo Pjacin solidan pokušaj iskosa (22′). Paradom je Banić obranio i Jankovićev udarac s lijeve strane u 34. minuti, u produžetku kojega je Krizmanić blokirao Pašalićev udarac, a Pjaca bio zamalo neprecizan. Sjajno je vratar Gorice intervenirao na tridesetak metara u 38. minuti.

Banić je u 58. minuti sjajno skinuo Pjacin udarac po zemlji iz prostora nakon prolaska mimo trojice na asistenciju Gode.

Jedini pokušaj Gorice u prvom dijelu, Štiglecovu bombu ljevicom s 20-ak metara u 25. minuti, obranio je Nediljko Labrović.

KOMBINATORIKA GORNJE ČETVORKE

Gorica je u drugome dijelu izgleda brže i čvršće, ali nije mnogo napravila. Jeličić je umjesto Jurića i Vujnovića odmah uveo u špicu Matavža, a lijevo Ilečića. Ndockyta je vratio u samu sredinu, iako isti nije u prvom dijelu puno vremena proveo na boku, a desno je iznenađujuće poslao Mitrovića. Na poziciji je u 49. minuti na asistenciju Ndockyta dobro Mitrović isprve pucao, no Labrović je obranio.

Pola sata prije kraja Solda je zamijenio Pršir i odmah je dvaput snažno zaprijetio izvana, ali nije bio precizan.

Sljedeći Jeličićev potez bio je ulazak Kapulice na polušpicu. Izišao je Mitrović, a Ndockyt preselio na desni bok.

Zadnjih deset minuta umjesto Mrzljaka je dobio Šroler.

U sudačkoj nadoknadi Ilečić i Kapulica propustili su s pet metara kazniti veliku pogrešku Radeljića. Ilečićev udarac završio je u bloku, a Kapuličin je s crte izbacio riječki Mitrović. U nastavku akcije Ilečić nije uspio zakucati na ubačaj Ndockyta.

U srijedu Gorica igra osminu finala Kupa protiv Radnika iz Križevaca, a na istome mjestu, na Gradskom stadionu, u subotu je očekuje ligaški ogled s Osijekom.